Jdu se projít, vzkazuje Minář. Chystá se protest, který dodrží současná opatření

Milion chvilek pro demokracii ani žádná jiná organizace nemohou uspořádat regulérní demonstraci proti vládě Andreje Babiše, protože shromáždění tolika lidí by bylo proti vládním nařízením a mohlo by být zdraví nebezpečné. Přesto se chystá protest na středu 29. dubna – jmenuje se Jdu se projít.

Potřebuji na čerstvém vzduchu rozdýchat počínání vlády za poslední měsíc. Hlavou se mi honí spousta palčivých otázek. Proto si s sebou vezmu transparent s otázkou, která mě pálí nejvíc a na kterou nám vláda dluží odpověď. Samozřejmě si vezmu také roušku a k nikomu se nepřiblížím na méně než 2 metry,“ píše předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

Pavel Hofman

Autor facebookové události si s sebou podle svých slov vezme křídu a také se vyfotí, případně natočí vzkaz na svůj telefon a zveřejní jej na sociálních sítích spolu s hashtagem #ptamesevlady. Právě Ptáme se vlády je název akce, která ve středu začíná. „Každý, kdo bude chtít položit otázku, která ho pálí, se s otázkou může kdekoliv vyfotit nebo ji nahrát jako videovzkaz a sdílet v události a na sítích s hashtagem #PtameSeVlady. S otázkami se bude dál pracovat – budeme požadovat odpovědi. Více informací ve středu,“ vzkazuje Milion chvilek.

A co jsou podle spolku věci, na které je třeba se ptát? Na chaotická vládní rozhodnutí, na to, proč jsou záchranná opatření šita na míru velkým firmám, zatímco OSVČ dostávají jen „držhubné“, proč ministerstvo zdravotnictví nakupuje ochranné pomůcky o tolik dráž než ministerstvo vnitra, jak jsou chráněny před koronavirem nejohroženější skupiny občanů nebo proč tak dlouho trvalo, než byl aktivován Ústřední krizový štáb.

Milion chvilek pro demokracii přerušil v březnu svoji sérii protivládních demonstrací v reakci na tehdejší rozhodnutí vlády o zákazu veřejných shromáždění. Ta začala na konci února v Plzni. Loni spolek uspořádal na pražské Letné dvě demonstrace, které byly největšími veřejnými protesty od listopadu 1989.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner