Je Babiš hovado? Neměli bychom mu tento čestný titul přiznat bez zvážení

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Marek Prchal vymyslel nový trik. Andrej Babiš se v jeho příspěvcích označuje za hovado. Přesně to zní „urputné hovado“. Není přitom relevantní, že toto sebeoznačení vymyslel Babišovi jeho námezdní dělník marketingu. Je to třeba brát tak, že český předseda vlády sám sebe označil za hovado. Děkujeme. Až tak to nebylo třeba.

Když nám to sám předseda vlády takhle předestřel, že je hovado, tak jistě sami posoudíme, zda to sedí. Ty tuny nesmyslů a hloupostí, které každý den vypouští z úst, ukazují, že by toto sebepojmenování mohlo sedět.

Jakákoli radost z Babišovy sebereflexe ale není namístě. Když tohle o sobě řekne majitel mediálního impéria a vládce komunikačních kanálů v naší zemi, tak to znamená plus, a ne minus. Přemýšlejme o tom. On, veliký pán, sám o sobě řekl, že je hovado. To znamená, že jeho volební preference půjdou strmě nahoru. Takový majstrštyk politického marketingu bude oceněn. Každé hovado se nyní může srovnávat s premiérem. Hovada tu vládnou a kdo není hovado, ten je nýmand.

Není proto správné mu tento čestný titul jen tak přiznat. Hovadství je tu totiž přednost. Náš problém souvisí s nadvládou buranů, jakou naše země zažila už po válce. Ale samotná zhovadilost je jenom symptom, nikoli příčina nemoci. Ta skutečná příčina Babišovy nemoci se jmenuje egománie.

Andrej Babiš je absurdní egomaniak, který nás chce za každou cenu obšťastnit svojí přítomností. Nevydrží se radovat z nakradených peněz sám. Musí se s námi podělit o svoji velikost. Musí se utvrdit v tom, že to tu dobyl a vyhrál. Protože pro slovenské hovado je Praha velký cíl.

Lidé, kteří poznali Andreje Babiše do hloubky, tvrdí, že se velmi bojí smrti, a proto se snaží upevnit ve své živé pozici. Zdravý člověk by to řešil třeba cestováním nebo četbou knih. Andrej Babiš ten svůj problém ale řeší tím, že nám vládne.

Dříve tvrdil, že jsme jeho firma. Dneska je už ale jasné, že jsme spíš jeho klinika. Staráme se tu o nemocného člověka. Hrajeme mu divadlo, že je skvělý, moudrý a že vůbec nekrade. Jsme jeho zdravotní klauni.

Andrej Babiš sám sebe označuje za hovado. Hovado chce být zdravé a silné. A navždy. Tak čestný titul si ale nezaslouží. A navždy tu nebude.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]