Je čas bránit svobodu. František „Čuňas“ Stárek zahájil kampaň do Senátu

František „Čuňas“ Stárek (commons.wikimedia.org)

František „Čuňas“ Stárek | FOTO: commons.wikimedia.org

Boj proti smrtícímu sevření oligarchy s levicí vyhlásila známá undergroundová osobnost a jeden z expertů ODS na bezpečnostní problematiku František Stárek zvaný Čuňas. Na pražské Ladronce zahájil v úterý společně se svými příznivci a podporovateli volební kampaň do Senátu. Do horní komory parlamentu navrhují Stárka občanští demokraté a podporu mu vyslovila i Strana svobodných občanů.

V Senátu se chce Stárek zaměřit zejména na ochranu svobody, zajištění bezpečnosti České republiky a hájení zájmů občanů z jeho volebního obvodu. Ten zahrnuje městské části Praha 6 (s výjimkou Bubenče, Střešovic, Hradčan a Sedlce), Řepy, Zličín, Nebušice, Lysolaje a Přední Kopanina. První kolo voleb do Senátu se uskuteční 7. a 8. října letošního roku.

Proti oligarchům

Prioritou při ochraně občanských svobod je pro Stárka boj proti všem, dnes bohužel aktuálním, snahám cenzurovat internet a regulovat přístup k němu. „Žijeme v době, kdy oligarchové dobyli velký kus moci ve státě a nyní se snaží pomaličku potichoučku dnes a denně uždibovat z našich svobod. Tomu musíme s rozhodností čelit,“ říká k tomu Stárek.

V tom s ním souhlasí i bývalý ředitel prestižního gymnázia PORG Václav Klaus ml., který přišel Stárka osobně podpořit. „Je opravdu čas bránit svobodu, protože vláda i mocní v této zemi začínají šikanovat občany a chtějí z našich peněženek tahat ještě více peněz, aby mohli ještě lépe řídit naše životy. I proto jsem moc rád, že se František Stárek ve svém programu zavázal nikdy nehlasovat pro zvýšení daní,“ říká Klaus mladší.

Za bezpečnou zemi

Časovanou bombou pro naši bezpečnost je podle Stárka migrační krize. „Nesmíme dopustit, aby u nás a v Evropě vznikala ghetta, kde místo našich zákonů bude platit právo šaría. Pokud se rozhodneme přijímat cizince, musíme trvat na tom, aby přijali naši kulturu a hodnoty západní civilizace,“ zdůrazňuje Stárek.

Na bezpečnostní rizika spojená s migrační vlnou přitom již dlouho upozorňují odborníci. Přímo na místě podpořil Stárka v jeho postojích bývalý ministr obrany Alexandr Vondra. „František Stárek byl můj učitel v undergroundu, když jsme bojovali s bolševickýma fízlama. Po revoluci strávil 17 svého života službou v nových bezpečnostních složkách naší vlasti. Ví proto, o čem mluví. Závažnost tématu bezpečnosti je o to vyšší, když si uvědomíme, že jen v nedávné době jsme v Evropě zažili strašlivé teroristické útoky v Paříži a Bruselu,“ zdůraznil Vondra.

Být hlasem občanů

František Stárek je dlouholetým obyvatelem pražského Břevnova, proto na rozdíl od svých protikandidátů, kteří často v Praze 6 ani nebydlí, ví, co volební obvod potřebuje nejvíce. „Tunel Blanka je otevřený tři čtvrtě roku a od té doby je dopravní situace na Kulaťáku (lidový název pro Vítězné náměstí v Dejvicích – pozn. red.) neúnosná a nikdo z magistrátu ani radnice s tím nic nedělá. Jako senátor bych chtěl využít svůj vliv k tomu, aby město začalo se situací něco dělat. To samé se týká výstavby trati na letiště v podzemní variantě. Ministerstvo dopravy ji sice slibuje, ale pokud nebudou mít někoho z Prahy 6, kdo za tuto variantu bude neustále bojovat, možná se jí nedočkáme nikdy,“ dodává Stárek.

„František Stárek je kandidátem, který zná svůj obvod. Mnoho let žije na Břevnově, ale ví, že obvod není jen Praha 6, ale i Řepy, Zličín, Nebušice, Lysolaje a Přední Kopanina. Jeho podpory stavby protihlukové stěny na Slánské si vážím a budu ráda, když obyvatelé naší městské části budou konečně mít zastání i v Senátu,“ dodává starostka městské části Praha 17–Řepy Jitka Synková.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]