Je nejvyšší čas na vyslovení nedůvěry vládě, říká šéf senátorů ODS Nytra

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO)  (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO) | FOTO: ČTK

Výběr nového ministra zahraničních věcí, kterým by se měl stát Jakub Kulhánek, budí velké emoce. Náměstek na ministerstvu vnitra byl totiž úzce spjat s čínskou společností CEFC, která se snažila v ČR získat nejen ekonomický vliv. Podle Zdeňka Nytry je nyní nutné se rozhodnout, zda nevyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

Šéf senátorského klubu ODS vyslovil to, o čem se spekuluje od chvíle, kdy komunisté vypověděli hnutí ANO toleranční smlouvu. Společně s tímto důležitým krokem totiž také oznámili, že pokud by se hlasovalo o důvěře vládě, KSČM ji nepodpoří.

Tím vznikl zajímavý manévrovací prostor pro opozici, která by nyní patrně mohla zkusit iniciovat hlasování. K tomu je podle Nytry pravá chvíle. Vektor naší zahraniční politiky stanoven, je nejvyšší čas na vyslovení nedůvěry vládě!“ napsal senátor na twitter.

Nyní je tedy otázkou, jak na jeho výzvu zareaguje vedení občanských demokratů, potažmo celá koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Jak se totiž ukázalo u předposledního hlasování o nouzovém stavu, kdy komunisté odmítli vládě pomoci, není nereálné, že by mohla opozice se svým návrhem uspět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner