Je čas postavit chrám sv. Adama Vojtěcha. Ministr dělá zázraky!

FB Úřadu vlády ČR

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) | FOTO: FB Úřadu vlády ČR

Adam Vojtěch se právě zapsal do dějin. Během jediného dne dokázal uzdravit přesně 1775 lidí nakažených novou nemocí COVID-19 (důkaz zde). Takový zázrak je vážně něčím, co se podobá biblickým zázrakům a dalším prožitkům víry. Zítra může ministr zdravotnictví chodit po vodě, pozítří proměňovat vodu ve víno (Kancelář prezidenta republiky by díky tomu ušetřila značné finanční prostředky) a do konce týdne možná Adam Vojtěch vstoupí na nebesa.

Vzhledem k tomu, že český ministr zdravotnictví se ukázal být někým, kdo je schopen dělat zázraky, je čas si říci, jak s touto informací naložit. Když někdo uzdravuje nemocné nebo lidem ukáže Boží existenci nějakým podobným způsobem, je již odedávna zvykem na místě působení takové osoby postavit velkolepý (nebo i menší) chrám.

V Římě stojí chrám Panny Marie Sněžné na místě, kde na počátku srpna, v době nejvěších veder, sněžilo, aby matka Boží římskému patricijovi Janovi a jeho manželce ukázala, kde má stát chrám. Nedaleko francouzského města Grenoble stojí vesnice La Salette, kde na místě zázračného zjevení Panny Marie najdeme klášter. V roce 1846 se tam ukázala dvěma dětem.

Ale nemusíme chodit tak daleko, třeba ve Filipově nalezneme kostel Panny Marie Pomocné tam, kde došlo k uzdravení smrtelně nemocné ženy. Takhle bychom mohli pokračovat až… kam? No ano. Místo budovy ministerstva zdravotnictví v Praze musíme vybudovat novodobý chrám. Velkolepé dílo. Něco jako Čapí hnízdo a Kaplického knihovnu v jednom, tak, aby všechno odpovídalo duchu našich současných dějin.

Dále je třeba začít připravovat cestu papeže Františka do Prahy. Ano, uvědomujeme si, že to bude velký problém, protože České republice se aktuálně většina důležitých postav světové politiky vyhýbá obloukem, protože premiér je podvodník a o prezidentovi jsme (naštěstí) dlouho nic neslyšeli, v tomto případě bude ale potřeba udělat výjimku. Zázrak takových rozměrů je totiž nevídaný, takže je možné, že se dostaví i zástupci dalších náboženství a států.

Ministrovi zdravotnictví se dlouho všichni smáli, že je to Ken a postavička ze Superstar. On se ale bude smát poslední a my všichni budeme sledovat ty davy poutníků, kteří se sem vydají, aby i oni sami spatřili to jedinečné místo. Místo zázraku sv. Adama Vojtěcha.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner