Je čas ukázat Rusům, jak je máme rádi. Dejme jim prezidenta a jeho družinu

ČTK

Miloš Zeman má své experty vždy po ruce. | FOTO: ČTK

Kreml se zlobí. Nelíbí se mu vyhoštění dvou diplomatů z ambasády v Praze. Slibuje, že bude postupovat podobně. Rusové také říkají, že Česká republika opět poškozuje vztahy mezi oběma zeměmi. „Tento nepřátelský krok, jenž byl od počátku založen na nepodloženém obviňování v médiích, svědčí o nezájmu Prahy normalizovat rusko-české vztahy, které poslední dobou degradovaly, a to ne naší vinou. Jsme hluboce rozčarováni z takového přístupu českých partnerů, jenž nechává čím dál menší prostor pro konstruktivní dialog,“ stojí na Facebooku ruského velvyslanectví.

Opravdu významné osobnosti České republiky dlouhodobě upozorňují, že Rusko je pro ČR velice důležité a že musíme s touto velmocí mít velmi dobré vztahy. Mluví o tom takoví velikáni naší doby jako třeba Vojtěch Filip nebo Miloš Zeman. Mají pravdu. Česká republika by měla Rusku dokázat svoji lásku tím nejvýraznějším způsobem. Měli bychom dát Rusku dar. To nejcennější, co máme (uran už si Rusové před lety odvezli).

Bude to sice velká oběť pro naši zemi, ale co bychom neudělali pro zlepšení vztahů s Moskvou, že? Zkrátka, lásku k Rusku nejlépe dokážeme tím, že Rusům dáme Miloše Zemana a celou jeho družinu. Tedy Mynáře, Nejedlého, Ovčáčka, Jindráka a jako bonus soudruha Falmera Filipa.

Je to zřejmě poslední možnost, jak normalizovat vztahy s autoritářskou velmocí. Musíme za drzost v podobě vyhoštění dvou diplomatů zaplatit, nedá se nic dělat. Snad se potom naši východní přátelé přestanou zlobit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner