Je čas zastavit Putinovu pátou kolonu v Česku. A nezapomenout, kdo mu sloužil

Okamura, Babiš a Filip (Zbyněk Pecák)

Okamura, Babiš a Filip | FOTO: Zbyněk Pecák

Poslední dva týdny otřásly světem. V přímém přenosu sledujeme neuvěřitelné barbarství ruského státu a zločiny proti lidskosti, jichž se Putinova vláda dopouští na Ukrajincích. Tyto dva týdny také otřásly proruskou částí naší politické a mediální scény. Hlasatelé východního kurzu začali své postoje skrývat, nebo je mění tak, aby nevypadali jako to, co jsou. Totiž zrádci své země a služebníci masového vraha. Některým zřejmě došlo, že otevřená podpora Vladimira Putina je v normální společnosti nemyslitelná. Navíc může být vzhledem k míře Putinových zločinů i trestná.

Nejde ale zapomenout na to, čeho jsme byli svědky. Otevřeně proruské postoje zde po celá léta zastával zejména Tomio Okamura a jeho Strana přímé demokracie, která usiluje o náš odchod z Evropské unie i z NATO. Nyní je názorně vidět, co by to pro Českou republiku znamenalo. Okázale promoskevskou politiku tu provozovala KSČM, která naštěstí už vypadla ze sněmovny. Pak tu je Trikolóra a Volný blok. K těmto formacím ale mají blízko všechny možné skupiny údajných vlastenců, kteří podtrhují skutečnost, že celá putinovská fronta na české scéně má ostře nacionalistický charakter.

(Profimedia)

Pak tu jsou ti „rozumní“, co se tváří v různých odstínech šedi jako kriticky myslící lidé, kteří vzdorují Bruselu a Západu. Mentálně byli dosud napojeni buď na Miloše Zemana, nebo na Václava Klause. Naši dva prezidenti se výrazně vyznamenali v urputné snaze dostat nás do Putinova akčního prostoru. Omlouvali Putinovy lumpárny a podrývali naši sounáležitost se svobodným světem. Sloužila jim přitom celá řada žurnalistů, kteří teď podivně mlčí. Měli by se stydět, ale spíše mají strach připomenout, co tu léta dělali.

Naprosto speciálním případem proruské fronty je Andrej Babiš. Holding Agrofert i ANO jsou prolezlé proruskými agenty Státní bezpečnosti. Samotný Babiš byl jako vládní činitel vždy obojetný ohledně vztahů s Ruskem a Západem. Nejdůležitějším aspektem Babišova působení je ale to, že se pokusil v Česku zavádět ruský styl řízení společnosti, založený na likvidaci dělby moci, svobody médií, na ignorování pravidel právního státu a na vyhraněném populismu a prolhaném marketingu. Přesně jako to dělá Putin.

Babišovi k fašismu chybí ten mystický a ideologický náboj, ale jinak patří celou svojí osobností k východnímu autoritářskému barbarství. Tyto vlastnosti byly od roku 2013, kdy podnikl útok na kritická média, zcela zřetelné a mnozí i tak dělali, že je všechno v pořádku. Není ani žádnou náhodou, že proruská dezinformační média Babiše mocně podporovala a jeho přirozeným spojencem na politické scéně byly proruské strany.

(ČTK)

Vzývání Ruska a podléhání jeho ideologii eskalovalo po migrační krizi v roce 2015. Od té doby byla česká scéna zcela kontaminovaná ruskou subverzí. Kdo to neviděl, je asi slepý. Kdo se toho účastnil, tak je buď koupený, nebo je užitečný idiot.

Všechny ty tirády o hloupém Západu, který podléhá progresivismu, neomarxismu, genderismu a klimatoalarmismu, přesně odpovídaly Putinově ideologii. Při pohledu do některých médií to tu vypadalo, jako by je rovnou řídil Vladislav Surkov. Vůbec nejde o to, že by kritika jmenovaných „úchylek“ neměla někdy nějaké opodstatnění. Šlo tu ale o vykreslení Západu, k němuž chválabohu patříme nyní více než nešťastná Ukrajina, jako Čechům nepřátelské civilizace. A to je přesně ideologie putinismu, která bezdůvodně vykresluje Západ jako nepřítele a která právě nyní opouští koncept řízené demokracie a přechází v nastolení otevřeného fašismu.

Putin okázale bojuje na Ukrajině s údajným fašismem a nacismem, který tam opravdu ani náhodou nevládne. Přitom zavádí v Rusku fašismus se vším všudy a dělá to již řadu let. Ruský fašismus je viditelný z permanentní adorace vůdce a jeho armády, z okázalých přehlídek tanků a raket, z nahrávání bojových písní, v nichž často vystupují malé děti. S tím souvisí mystická ideologie spojující fanatický nacionalismus s pravoslavím. A fašistický charakter režimu nakonec dokládá likvidace názorových kritiků, vraždy oponentů a kritických novinářů a umlčená média.

Putin se navíc jako masový vrah neprojevil nyní poprvé. Má za sebou již bohatou historii zabijáka a agresora. Má za sebou nálety na sídliště v Grozném a tankový útok v Jižní Osetii. Má také za sebou vraždu Alexandra Litviněnka a zjevně mnoha dalších nepohodlných osob.

Václav Klaus a Miloš Zeman negativně ovlivnili kvalitu české demokracie (Pavel Beneš / Týdeník FORUM)

Všechny tyto skutečnosti byly známé, ověřitelné a každý se s nimi mohl seznámit. Navíc je již dlouhá léta jasným faktem, že čeští putinovci získávají podporu z Ruska. Vzhledem k aktivitám dezinformačních webů a k masivním kampaním proti našemu členství v Evropské unii je zřejmé, že Putinova válka proti Západu se odehrává i přímo na našem území a za ruské peníze.

Putinovy zločiny nabraly v posledních dnech takové obrátky, že to bere dech. Vraždí jako pominutý rodiny s dětmi a říká tomu denacifikace Ukrajiny. Je to otřes, po němž už nic nemůže být jako dřív. Je zřejmé, že zastavit takového děsivého zabijáka nepůjde jinak než silou, a to i za cenu obětí. U nás s tím souvisí to, že se musíme v rámci zákonů a pravidel civilizovaného světa vypořádat s našimi putinovci.

Kdo podporuje otevřeně nepřátelskou agresivní mocnost, měl by nést veškeré právní důsledky svého jednání. Politiky a publicisty, kteří tu léta sloužili Putinovi, je třeba v debatě konfrontovat s jejich hloupostí či bezcharakterností. Stačí pojmenovat jejich chování dostatečně důsledně pravým jménem.

Prosíme, podpořte naši práci ve veřejné sbírce na podporu novinářů ze sdružení Free Czech Media (ZDE), kteří tvoří web FORUM 24 a Týdeník FORUM. Sbírkový účet: 4095439339/0800

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články