Je EU jako Hitlerova Nová Evropa? A kolik lidí nechal už Tusk s Merkelovou popravit?

Eric Drooker

Srovnán mezi Hitlerovou Třetí říší a dnešní Evropskou unií starší na internetu dost často. Většinou s těmito pojmy operují nepříliš bystří lidé, kteří to někde zaslechli. Protože neví nic ani o historii, ani o Unii, rádi to opakují. Mají se ale kde inspirovat – u ideologického předvoje. V něm jako myšlenkový titán ční Václav Klaus.

Klaus například Unii obviňuje z toho, že chce z dnešních národů vytvořit jednotvárnou hmotu. Nástrojem má být migrace.

„Migrace je metoda, jak rozředit ty dnešní evropské státy, jak z toho vytvořit jakousi tvárnou hmotu, která se stane tím budoucím novým Evropanem. To chtěli diktátoři v minulosti vždycky, ti Hitlerové a Stalinové,“ říká Klaus. „Ta kolektivita těch evropských elit dělá stejné zlo, jaké dělali v minulosti tito jednotlivci.“ Snaha o větší sjednocení Evropy je podle Klause „chladný kalkul“ probruselských politiků.

Samozřejmě ho radostně citovaly proruské servery, třeba Czechfreepress. Tam se další přidávají v odhalení hitlerovského bruselského spiknutí. Třeba autor Václav Kovalčík: „Druhou světovou válku Německo prohrálo, ale v současnosti je ‚důležitým‘ státem Evropské unie, jež postupem času připravuje smutný osud všem zemím, které bohužel přistoupily k tomuto likvidačnímu paktu. Evropská unie a NATO znamenají pro ostatní evropské země jakousi vázanost, aby se zabránilo dalším kontaktům se suverénním Ruskem. Proto se tvoří fašistická uskupení, jež souvisejí s pochybnými ekonomickými vztahy a vazbami. Holt, mezinárodní politika je opravdu prohnilá. Poškozené státy se nacházejí – dalo by se říci – v naprosté letargii, neboť se nedovedou bránit – ani se jim nechce, protože by to znamenalo jedině válečný konflikt a ekonomické sankce.“

A pak varuje: „Česká republika – dříve prosperující Československo – do těchto nesmyslných paktů spadla, a to vinou post-sametových politiků, kteří jsou na první pohled in, aby získali hlasy zejména od mladé generace národa, jež je neustále zásobována proevropskou propagandou.“

V podstatě tam bylo řečeno všechno, co je pro pochopení takových elaborátů třeba. Unie je fuj, Československo bylo prosperující a měli bychom mít blíže k Rusku.

Zabývat se nesmysly je ztráta času, ale čas od času je potřeba k této vlezlé propagandě něco poznamenat. Adolf Hitler měl skutečně ideu „nové Evropy“. Ta ale nebyla založena na dobrovolném přistoupení států, které se dělo postupně za desítky let. Bylo to imperialistické hledání takzvaného životního prostoru, v podstatě drancování světa, které mělo udržet při životě mocenskou elitu nacistického Německa. Německo už na konci 30. let ekonomicky mlelo z posledního a jediným východiskem byla válka. Nová Evropa byla budována pomocí tanků za cenu milionů mrtvých. Kde má Klaus tanky a miliony mrtvých? Ani tu společnou armádu si EU nedala za celé roky dohromady. Kde je trest smrti za poslech zahraničního rozhlasu? Místo toho je cenzura internetu v obdivované Číně a vraždy nepohodlných novinářů v Rusku. Kde je vláda jedné totalitní strany? Tady je každý rád, že vládne aspoň trochu.

Nacistický režim byl nacionalistický a rasistický. Dnešní Unie je toho opakem. Klaus a spol. jí spíše vytýkají, že ji národy nezajímají.

Podobné nesmysly těží ze známého jevu, že se vždycky něco něčemu podobá. Všechna hesla na světě jsou stejná. Mluví o jednotě, solidaritě, sociálnosti. Jenže jinak se mluvit ani nedá. Jde o to, co je za tím. Mapa jakékoli Evropské unie bude vždycky vypadat jako mapa Třetí říše, protože každá unie, pokud má mít nějaký praktický smysl, musí sestávat z Německa, Francie a zemí kolem. Podobnost ale není totožnost.

Všemi těmi Hitlery je třeba trochu šetřit. Úplně si vystačíme s těmi autoritáři a diktátory, které máme. Poznáme je i bez velké politologie. Jsou to ti, z jejichž zemí se utíká a oni mají přitom plnou pusu blaha a spásy těch druhých. A hodně serverů s nejasnými majiteli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com