Je to kampáááň: Babiš vypustí do přírody „sysle“. Nějaké procento to hodí

FB A.Babiše

Babiš na cestách | FOTO: FB A.Babiše

Úterní poledne se stane důležitým okamžikem v životě několika syslů obecných. Kriticky ohrožené zvíře totiž do volné přírody vypustí v obci Raná sám Andrej Babiš. Skvělá příležitost, jak udělat další krok směrem k dobrému volebnímu výsledku. Lidumil na veřejnost působí dobře, zvířomil ještě lépe.

Je to pořád dokola to samé. Když je třeba trochu podpořit popularitu hnutí ANO, premiér nechá nastartovat autobus a rozjede se po kraji. Marketéři mu vymyslí nějaký zajímavý program, který bude dobře vypadat na videu a fotografiích, a pak už stačí jen vyhlížet nové průzkumy.

Nápaditost Prchalových lidí sice již začíná vykazovat jisté známky opotřebení, ale pokud ještě doteď někdo věří, že je Babiš vzorem ctnosti a slušnosti, stačí mu málo.

Třeba i to, že se premiér podívá na vlky nebo vypustí sysly. Nebo snad po úterku už „sysle“? Jde zkrátka pouze o to se ukázat. Zaplnit čas ve zprávách komerčních stanic, které buď v období „okurky“ shání jakoukoliv vhodnou reportáž, nebo prostě s Babišem spolupracují. Skvělou službu tak poslední dny odvádí především TV NOVA, která jako by točila premiérův medailonek, ukazující, jak je zdatný ve všem, na co sáhne.

Jakkoliv je to průhledné a trapné, část obyvatel, na něž PR oddělení hnutí ANO cílí, to má ráda. Působí to na ně totiž dojmem, že se Babiš stará o naši zemi nejen při předvolební kampani, ale i během funkčního období. Navíc mu ani není líto oželet dovolenou a zlepšovat žití v Česku.

Je to sice pouze iluze, kterou tvoří tým odborníků v čele s Markem Prchalem, ale našinci rádi poslouchají pohádky. Nemusí být moc zdařilé, stačí pouze, když se najde vypravěč, který upoutá. V ten moment jsou někteří z nás schopni mu odpustit leccos. Třeba i nějaké to porušení zákona.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner