Je to paranoia, nebo Putin? Peková už mele to samé, co ruská propaganda

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. (ČTK)

MUDr. Soňa Peková, PhD., molekulární bioložka, vedoucí laboratoře Tilia Laboratories. | FOTO: ČTK

Pan Vojtěch Gibiš na twitteru v neděli zveřejnil video, ve kterém přišla se skandálním odhalením známá bojovnice proti očkování a rouškám MUDr. Soňa Peková. Před vlajkou s heslem Demokracie – Odpovědnost – Morálka – Odvaha – Vlastenectví nemorálně a neodpovědně šíří lži, které ohrožují demokracii. Dle paní doktorky „sestrojili“ covid-19 ve svých biologických laboratořích na Ukrajině zlí Američané.

Vidím to jako ve filmu. Z ukrajinských laboratoří startují speciálně vycvičení ukrajinští bojoví netopýři. Jsou nakaženi covidem, a také tím zvláště nechutným typem syfilidy, na kterou zemřel velký ruský a sovětský vůdce Vladimir Iljič Lenin. Netopýři mají na křídlech nacistické znaky pluku Azov a míří směrem k Volze. Jejich úkolem je nakazit ruské mužiky, pokojně orající brázdu za svými volky, strašlivými nemocemi, aby nekonkurovali dekadentnímu homosexualistickému Západu.

(Týdeník FORUM)

Paní doktorka Peková však plácá podobné nesmysly ne v blbém parodickém filmu, ze kterého jsem odvyprávěl ukázku, ale v naprosté realitě. Sedí ve videu na židli, za ní je vlajka České republiky a zmíněná vlajka s nápisem Demokracie – Odpovědnost – Morálka – Odvaha – Vlastenectví. Heslo strany Domov. Její slova jsou k těmto hodnotám v přímém protikladu. Ale stojí za to.

Tak praví odbornice

Paní doktorka čte text z papíru, jeho obsah je tristní. Sděluje, že na Ukrajině v biologických laboratořích pod americkou kontrolou, dokonce přímo za účasti syna amerického prezidenta, byl vyvinut virus SARS-CoV-2 dávno před epidemií. A cituje řadu dokumentů, jejichž studiem k tomu dospěla. Trochu problém je, že ony dokumenty jsou dohledatelné. A nic z toho, o čem dr. Peková tvrdí, že v nich je, v nich není. Fact checking provedl demagog.cz s výsledkem: „Klíčová tvrzení z vystoupení Soni Pekové jsou nepravdivá. Na konferenci OSN nebyly prezentovány informace o důkazech zajištěných v ukrajinských laboratořích. Zástupkyně vlády USA v březnu uvedla, že na Ukrajině existují biologická výzkumná zařízení, nikoli laboratoře věnující se vývoji biologických zbraní. Tvrzení, že americké ministerstvo obrany udělilo grant k výzkumu covidu-19 již v roce 2019, je rovněž nepravdivé. Peková zmiňuje také propojení Huntera Bidena se společnostmi, které se podílely na biologickém výzkumu na Ukrajině. Pomíjí ale fakt, že Biden své zapojení ukončil již v roce 2015. I zde pak chybí jakékoliv důkazy pro tvrzení, že se tento výzkum týkal vývoje biologických zbraní. Video s vystoupením Soni Pekové jsme tak v rámci naší spolupráce se sociální sítí Facebook označili jako nepravdivé.“

Proč se ale takové žvásty prezentují pod vlajkou politické strany?

Domov

Domov je podle Wiki „česká politická strana krajně pravicové orientace, která dosud chodila do každých voleb s novým jménem“. Také tam však píší, že se Domov jmenuje teprve od 11. 3. 2017. Do té doby, od 11. 5. 2016, se jmenovala Blok proti islamizaci – Obrana domova. 16. března 2022 Nejvyšší správní soud rozhodl, že činnost politické strany Blok proti islamizaci – Obrana domova se pozastavuje. A tak popravdě nevím, zda ten subjekt, pod jehož vlajkou MUDr. Peková sedí, právně vůbec existuje. Ale v tom svém vystoupení pod vlajkou Domova paní doktorka zcela konzistentně s programem strany šířila bludy.

Strana totiž píše na svém webu: „Vedení strany a krajských organizací přijalo na svém zasedání 13. března 2022 Programové teze, které budou pod vedením garantů jednotlivých obsahových oblastí komunikovány se členskou základnou za účelem vyprofilování tezí do Programu strany. Z programu: Oblast zahraniční politiky: Vystoupení z EU a struktur NATO. Zajištění skutečné obranyschopnosti státu ve smyslu Ústavy zavedením prezenční vojenské služby a vytvoření funkční domobrany. Narovnáme poškozené mezinárodní vztahy na principu respektu bez předsudků a fobií (není upřesněno, zda mají na mysli „rusofobii,“ pozn. aut.), zastavíme cenzuru a narůstající nacizaci společnosti (pod záminkou denacizace společnosti napadl Putin vojensky Ukrajinu, pozn. aut.).

Oblast ekonomiky a financí: přestaneme dotovat státními prostředky neziskové organizace bez sociálního programu (připomínám, že jde o tradiční požadavek incelů, „rozhněvaných bílých mužů“, kteří mluvívají o „politických neziskovkách,“ pozn. aut.), vystoupením z EU odvrátíme přijetí EURa, zejména pak ručení a splácení kolektivních dluhů EU (zatím jsme z fondů EU především čerpali, pozn. aut.). Oblast životního prostředí: Zabráníme prosazování politických cílů v řešení problematiky životního prostředí (Green Deal, nulová uhlíková stopa apod.). Při letovém provozu nad ČR musí rozhodovat zájmy občanů, VZDUŠNÝ PROSTOR NESMÍ OHROŽOVAT CHEMTRAILS a další experimentální aktivity.“

Pokud laskavý čtenář neví, co je to chemtrails: Jde o vlivný a poměrně rozšířený paranoidní blud, který říká, že dopravní letadla, co za sebou nechávají kondenzační pruh – kapičky vody, které se v určitých výškách srážejí za jejich křídly – ve skutečnosti práškují. Ten kondenzační pruh dle konspirativců není kondenzační pruh, ale prášek, kterým nás práškují. Prášek je psychotropní droga, jejíž pomocí Systém (rozuměj ilumináti, zednáři, Gates, Soros, cyklisti a Židi) ovlivňuje masy, aby byly poslušné a platily daně. Vzhledem k počtu daňových úniků v ČR jim sice ten prášek zjevně moc nefunguje, ale to konspirativci neberou v úvahu.

Stejně tak neříkají, kde je zákonitě vznikající kondenzační pruh za letadlem, když to, co se považuje za kondenzační pruh, jsou dle nich vypouštěné chemikálie. Ale to je jedno, v oblasti paranoidního myšlení racionalita nehraje roli. Jde o regres, návrat do dětského myšlení. Pacient má pocit, že je středem světa, který mu systematicky a cílevědomě ubližuje. Má-li politická strana v programu boj proti paranoidnímu bludu, věřím, že najde hodně voličů například v pražské čtvrti Bohnice, kde stojí velká psychiatrická nemocnice. Mezi zdravou populací se moc chytat nebudou.

Paranoia, nebo Putin?

Paranoia, jak vidno na příkladu strany Domov, může být i politickým programem. A tak samozřejmě nevím, jestli je paní doktorka Peková duševně nemocná a vidí všude komplot, anebo zda jde z její strany o vědomou lež. A nevím to ani o celém uskupení Domov. Jeden z bodů programu totiž ukazuje, že tvůrci programu pokud nejde o cílevědomé lhaní jsou buď blázni, nebo naprostí hlupáci. „Oblast zdravotnictví a prevence zdraví: Vždy upřednostníme systém účinného léčení před systémem očkování – to budeme považovat za krajní řešení.“

Upřednostňovat nemoc před zdravím zajištěným prevencí je postoj duševně nemocného člověka, anebo úplného hlupáka, který nechápe, že je lepší být zdráv než být nemocen.

Proto nezarazí, že „zjištění“ paní doktorky Pekové, jak doložil Demagog.cz, říkal někdo už před ní. Konkrétně Rusové. Putinovi propagandisté. Demagog.cz však jejich výroky o vývoji biologických zbraní na Ukrajině komentuje: „Ačkoliv na konferenci Rady bezpečnosti OSN ruská strana přednesla řadu obvinění, žádné důkazy ani dokumenty dokládající vývoj biologických zbraní na Ukrajině nepřinesla.“

Takže otázka, kterou pokládám v titulku tohoto textu, zůstává nezodpovězena. Nevím, proč paní doktorka Peková vykládá nesmysly a pouští je na net. Nevím, zda je důvodem paranoia, Putinovy peníze, nebo její neznámé privátní pohnutky. Každopádně vykládá nesmysly. A to, jestli lže, nebo těm nesmyslům následkem duševní nemoci věří a „jen“ říká nepravdu, taky nevím. Zato vím, že opakuje to samé, co ruská propaganda, a že Putinovi svým žvaněním a hloupostí pomáhá zhoubně polarizovat naši společnost.