Je to předvolební kampaň za státní peníze, říká Richterová o kontrolách zaměstnanců ve firmách

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová (ČTK)

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová | FOTO: ČTK

Kontroly Státního úřadu inspekce práce, kterých se účastnili i Jana Maláčová a její poradce Matěj Stropnický, jsou pouze částí předvolební kampaně sociálních demokratů, myslí si místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. O zvláštním přístupu ministryně práce a sociálních věcí se diskutovalo v Otázkách Václava Moravce.

Právě moderátor pořadu České televize upozornil na to, že zatímco Maláčová chodila na kontroly do soukromých firem, zaměstnanci ve státní České poště vyhlásili stávku. Vadí jim například zhoršování pracovních podmínek. 

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Zaskočená ministryně ovšem nebyla schopna vysvětlit, proč prioritně neřešila problémy ve společnosti, která patří do gesce ministerstva vnitra, tedy jejího stranického šéfa, Jana Hamáčka. „My jsme tento týden zahájili druhou vlnu kontrol, takže prosím nepředjímejme. Vyčkejte, co se bude dít,“ bránila se Maláčová. 

Argumentovat, proč se stát nezajímá především o podmínky zaměstnanců ve svých firmách, ovšem nedokázala. „Intenzivně to řeším, ale nebudu vysvětlovat, co se chystá,“ mlžila členka vlády. Podle Olgy Richterové je naprosto zřejmé, že návštěvy ministryně v soukromých firmách, které dokumentuje na sociálních sítích, jsou součástí kampaně ČSSD.

„Je to předvolební kampaň za státní peníze, co předvádí paní ministryně,“ je přesvědčena poslankyně za Piráty. „Jezdí na kontroly, které nikdy předtím nedělala,“ dodala s tím, že Maláčová nikdy neprezentovala výsledky inspektorátu práce. „Využila jste chytlavé téma, ale čtyři roky jste pro něj neudělala vůbec nic,“ řekla Richterová své kolegyni v debatě. Maláčová nařčení místopředsedkyně sněmovního Výboru pro sociální politiku odmítla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com