Je to tady. Koalice ANO, SPD a KSČM ukázala svou sílu

Tomio Okamura, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek (ČTK)

Tomio Okamura, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek | FOTO: ČTK

Babiš, Okamura i Filip tvrdí, že jejich strany a hnutí v koalici nejsou. Opak je však pravdou, což dokázalo hlasování o předsedovi mandátového a imunitního výboru. To dopadlo přesně tak, jak si triumvirát, který se chystá vládnout České republice, přál. Důležitý výbor, který bude například řešit vydání Babiše k trestnímu stíhání, povede Stanislav Grospič, kovaný bolševik.

Jak se dnes ukázalo v poslanecké sněmovně, spekulace o spojení populistických a extremistických stran, které má do rukou Andreje Babiše přinést nedozírnou moc, nejsou mylné. Poslanci ANO, SPD a KSČM poprvé předvedli, jak to může v nejhorším případě vypadat v dolní komoře parlamentu.

Stanislav Grospič z KSČM (ČTK)

Babiš potřebuje, aby mandátový a imunitní výbor vedl někdo, kdo dá jasné doporučení svým kolegům, aby majitele hnutí ANO nevydala policii. Výbor pak může sněmovně přednést své negativní stanovisko, což může být pro mnohé poslance alibi, aby mohli hlasovat k radosti exministra financí.

Kdo si tedy dosud myslel, že pokud zástupci babišovců, okamurovců a komunistů nelhali, když hovořili o nemožnosti vzájemné spolupráce, musí být vyveden z omylu. Nedá se sice předpokládat, že by si tyto tři strany „plácly“ a vytvořily koalici, ale je jasné, že navzájem proti sobě nepůjdou a v rámci naplnění Babišových plánů za nějaké ústupky půjdou oligarchovi na ruku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]