Rozšířené vydání knihy Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží je tady. Navíc s kapitolami o Babišovi i Rusku

()

Češi mezi pravdou a lží. Tak se jmenuje kniha šéfredaktora deníku FORUM 24, které se prodalo téměř pět tisíc kusů. I proto vydává spolek Free Czech Media její rozšířené vydání. A není to jen tak ledajaké rozšíření, najdete zde dvě nové, velice aktuální kapitoly. Jedna se věnuje fenoménu Andreje Babiše a druhá Rusku a vztahu Čechů k němu. Jestli chcete mít doma dobré čtení nebo s předstihem dárek k Vánocům, objednávejte nyní ZDE. Kniha už je na světě!

Kniha Češi mezi pravdou a lží vyšla poprvé na podzim roku 2020. Od té doby se jí prodalo téměř pět tisíc kusů. Nyní přináší nakladatelství Free Czech Media její rozšířené vydání, které obsahuje dvě nové kapitoly – „Babišismus: Otázka viny“ a „Putinovi Češi a stíny Sovětského svazu“. Obě určitě stojí za přečtení, stejně jako ty předchozí.

První nová kapitola pojmenovává, kdo může za složité období, které jsme si v České republice prožili během vlády Andreje Babiše. Nejen jeho podporovatelé a fanoušci nebo on sám. Ale také novináři nebo údajně „slušní lidé“, kteří se na jeho nástupu k moci podíleli.

Kapitola „Putinovi Češi a stíny Sovětského svazu“ zase pojmenovává nepochopitelnou náklonnost části české společnosti k Rusku a jeho zločinnému režimu. A zevrubně se také věnuje ruské historii a tomu, proč vlastně dnes v této zemi stále ještě vládne diktátor Vladimir Putin.

Politický komentátor a šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevuje ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty.

KNIHU OBJEDNÁVEJTE ZDE

Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost pravdivě, a to v dobrém i zlém. Vzpomínáte si, jak Miloš Zeman tvrdil, že svatý Václav sloužil Německu? Také jste slyšeli, že Jana Husa zavraždila katolická církev na základě zfalšovaného procesu a že husité pozvedli České království? Četli jste také, že vyhnáním Němců byla odčiněna naše porážka na Bílé hoře? Všimli jste si, kolik Čechů vyjadřuje vděčnost Putinovu Rusku za osvobození? A byl projekt socialismu s lidskou tváří tím nejlepším, co jsme dali světu?

Pavel Šafr hledá jako novinář a komentátor odpovědi na otázky, jak se jednotlivé události seběhly, jaké významy v nich máme dnes hledat a jaké jim naopak byly přiřčeny mylně. Vedle příběhů ze středověku a raného novověku se Pavel Šafr zaměřuje na národní obrození, na osobnosti, které stály u zrodu Československa, na pravou povahu komunistického panství i sovětského vlivu na naše domácí poměry. Kniha obsahuje také portréty všech československých i českých prezidentů, přičemž se zaměřuje na jejich charakter, chování a celkový vliv na společnost.

U příležitosti uvedení knihy se bude 24. listopadu v pražském klubu Rock Café konat debata nazvaná Stíny české minulosti. Pokud máte zájem se zúčastnit, napište nám na [email protected] Knihu, kterou si objednáte na e-shopu, si můžete přinést a nechat si ji podepsat, případně bude možné ji zakoupit na místě.