Je třeba Ukrajině masivně dodat mobilní generátory, požaduje sdružení Svobodní Rusové

Ruský útok na obytné domy (Záchranná služba Ukrajiny / se souhlasem)

Ruský útok na obytné domy | FOTO: Záchranná služba Ukrajiny / se souhlasem

Neformální Sdružení svobodných Rusů ve svém posledním prohlášení připomíná následky ruského bombardování ukrajinské infrastruktury a vyzývá k pomoci.

Ukrajina a její občané statečně bojují proti fašistickému Rusku a brání nejen svou zemi, ale i své občany, svobodu, a též civilizovanou Evropu před ohavným ruským světem. Rusko, které prohrává válku a není schopno bojovat čestně, si to jako obvykle vynahrazuje podlostí. Tato podlost spočívá v útocích na ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

()

Jak řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, „Ukrajina a její občané mohou přežít zimu, nedostatek jídla, ale nikdy se nevzdají své svobody a nezávislosti! Moskva ani Petrohrad už nikdy nebudou rozhodovat o osudu Ukrajiny!“

Pro každého slušného člověka je otázkou cti být na straně statečných občanů Ukrajiny a pomáhat jim v konfrontaci s Ruskem, zejména v předvečer zimy.

Svobodní Rusové se proto obracejí na vládu České republiky jako na představitele země, která nyní předsedá Evropské unii, aby v rámci EU nebo jejích jednotlivých členských států zorganizovala tolik potřebnou masivní dodávku mobilních generátorů na Ukrajinu. To by bylo významnou pomocí pro tuto těžce zkoušenou zemi a výrazně by to pomohlo zmařit snahy Putinova zločineckého režimu a jeho armády, které záměrně usilují o zničení ukrajinské energetické infrastruktury, aby ukrajinské armádě znemožnily osvobození své vlasti od ruské okupace.

Občané Ukrajiny nesmí zůstat v zimě bez elektřiny, tepla a světla. Sláva Ukrajině! Sláva hrdinům!

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články