Je tu další komunistické vydírání Babiše. Teď kvůli Kosovu

ČT

Vojtěch Filip (KSČM) | FOTO: ČT

Komunisté budou opět zvažovat podporu vládě Andreje Babiše. Tentokrát kvůli Kosovu. Komunisté a Miloš Zeman zastávají shodné stanovisko. Nemají rádi Kosovo.  Babiš se nechal slyšet, že nevidí důvod, proč by teď měla Česká republika nějak přehodnocovat vztah ke Kosovu. V reakci na to Vojtěch Filip v České televizi konstatoval, že bude muset zvážit další podporu vládě.

Je to tady opět. Komunisté tlačí na Babiše a chtějí po něm, aby jednal, jak pískají. Jako už to tady bylo mnohokrát. Filip se vyjádřil v České televizi. V pořadu se také vrátil ke kauze sochy maršála Koněva. Filip, před revolucí agent StB, si myslí, že by se ruský ministr kultury neměl omlouvat za to, že nazval stariostu Prahy 6 Koláře nacistou. „Já si myslím, že výroky na adresu Ruské federace byly naprosto nepravdivé. Pan starosta řekl, že vojáci přijeli do osvobozené Prahy, to byla lež. Mluví, jako by neznal historii,“ řekl soudruh Filip.

V souvislosti se sochou Filip také uvedl, že nové místo by mělo být hledáno ve spolupráci s Rusy. Proč? Nabízí se jednoduchá otázka. Legraci udělal Vojtěch Filip ve chvíli, kdy si postěžoval, že nemá rád boření pomníků. Asi by se měl kolegů soudruhů optat, co že to tady těch 40 let dělali, protože sám to zapomněl.

Komunisty evidentně nijak netrápí dramatický pokles preferencí a hrozící konec ve sněmovně po příštích volbách. Snaží se udělat, co jen jde, pro sebe a pro přátele z Ruska. Ostatně, za bolševické vydírání si Babiš může sám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner