Je zpátky. Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana

Roman Prymula (printscreen ČT)

Roman Prymula | FOTO: printscreen ČT

Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula se po odchodu z veřejného života opět vrací. Stal se poradcem prezidenta Miloše Zemana. Hrad jej dnes přidal do seznamu poradců na svém webu. Před dvěma týdny ho přitom z poradenských služeb propustil premiér Andrej Babiš. Prymula tehdy avizoval, že již nebude zastávat žádnou veřejnou funkci.

Zeman v nedělní Partii na Primě uvedl, že uvažuje o Prymulovi jako o svém možném poradci. Pozice by to ale údajně měla být neplacená.

Bývalý ministr zdravotnictví byl ještě do 18. února poradcem premiéra Andreje Babiše. Skončil poté, co v den, kdy nejdříve v televizi vystoupil s tím, že doporučuje tvrdý lockdown, šel večer na fotbalové utkání Slavie proti Leicesteru. S odchodem Prymula deklaroval, že už žádnou veřejnou funkci zastávat nechce. „Omlouvám se těm, kteří ve mne vkládali své naděje,“ doplnil tehdy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]