Jeden z dobyvatelů Kapitolu spáchal sebevraždu. Konspirátoři ožili

repro: thesun.co.uk

Christopher Stanton Georgia. | FOTO: repro: thesun.co.uk

Dezinformační web Ac24.cz, kde se můžeme pravidelně dočíst, jak se Rusku daří, že bude Trump nakonec stejně prezidentem a že po vakcínách dostávají lidé křeče, přinesl další pozoruhodnou informaci. Jen tak naznačují, aby se neřeklo.

Na Ac.24.cz byl 13. ledna publikován článek s titulkem: „Muž, který zkoumal notebook Pelosiové během útoku na Kapitol, byl nalezen mrtvý.“

archiv

V článku se pak píše: „Američana, který během útoků na Kapitol studoval obsah notebooku předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiové, našli mrtvého. S takovými informacemi přichází The Sun.“ Poznamenává se, že Christopher Stanton Georgia byl objeven jeho manželkou v suterénu jejich domu, ta uvedla, že všude kolem bylo hodně krve. Pak se tam dále tvrdí: „Důvody jeho smrti nejsou uváděny, v současné době probíhá vyšetřování.“

To ovšem není pravda.

Protože článek byl publikován kolem třetí odpoledne, autor musel vědět, že jako příčina smrti byla uvedena sebevražda. To v článku ovšem není. Je tam ale zmínka o „zkoumání notebooku Pelosiové“, o kterém v článku z The Sun, na který se ac24.cz odvolává, nic není. Je tam ovšem proklik. Čekáme, že nás povede k původnímu zdroji.

Když ho využijeme, dostaneme se… na stránky české verze ruského Sputniku. Aha. Tak co lepšího jsme si mohli jako osvěžující zdroj pravdy přát.

V článku v Daily Mail se 13. ledna píše: „Bankovní manažer z  Georgie, který se zabil poté, co byl minulý týden zatčen při násilném obléhání Kapitolu ve Washingtonu DC, byl jedním z přátel popsán jako ‚oddaný rodinný typ‘. Christopher Stanton Georgia, 53 let, se zastřelil ve svém domě v Alpharettě v sobotu ráno. Otec dvou dětí byl nalezen se střelným poraněním hrudníku a příčinou smrti je sebevražda, potvrdil v úterý soudní lékař okresu Fulton… Přítel ze střední školy Ashley Gunnin řekl pro DailyMail.com: ‚Jsem hluboce zarmoucen jeho smrtí. Doufám, že se na něj bude vzpomínat jako na muže, který svou rodinu a své dcery velmi miloval. Chris, kterého jsem znal, se vůbec nepodobal tomu, co jsme sledovali z DC v televizi celý týden. Nic takového. Miloval svou rodinu a dcery.‘ … Dokumenty získané exkluzivně serverem DailyMail.com v úterý zjistily, že manželka zavolala v sobotu ráno na tísňovou linku a oznámila úřadům, že je všude krev. Jeho tělo bylo nalezeno ve sklepě jejich domu.“

Rodinní příslušníci na místě byli policií v policejní zprávě popsáni jako „mimořádně rozrušení“. Policisté také z domu odvezli dvě poloautomatické pušky SKS, dodala zpráva.

Podle soudních dokumentů byl muž obviněn z pokusu o vstup do Kapitolu „proti vůli americké policie“.

Minulou středu kolem 19.15, v noci, kdy vypukly nepokoje, byl Georgia údajně ve skupince lidí, kteří porušili zákaz vycházení, toho dne vyhlášený pro zastavení chaosu, jejž dav podporující Trumpa způsobil. Když policisté dali skupině několik varování, aby se rozešla, Georgia a jeho skupina to podle dokumentů údajně odmítli. V důsledku toho byli zatčeni.

Protiprávní vstup je přestupek, za který hrozí trest odnětí svobody až na 180 dní a pokuta až 1 000 dolarů.

Jak to bylo s tím zkoumáním notebooku, se vlastně nedozvíme. Pokud někdo zkoumal, asi moc nezjistil. Drew Hammill, zástupce personálního šéfa Pelosiové, se na dotaz ohledně notebooku odvolal na tweet z 8. ledna, v němž napsal: „Laptop z konferenční místnosti byl ukraden. Byl to notebook, který se používal jen pro prezentace.“ (fact. check.afp.com.)

Takže se čtenářům pochybného webu Ac24.cz dostalo sdělení, že muž, co zkoumal notebook Nancy Pelosiové, byl nalezen v krvi a že „důvody jeho smrti nejsou uváděny“. Fantazie může pracovat. Jenže i když se nějaké důvody uvedou, stejně jim nebude jistý typ lidí věřit. Děsivý deep state, kdy se chtěl zabit zachránce západní civilizace Trumpa, už zametá stopy po spiknutí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner