Jednání sněmovny bylo přerušeno. Policejní ochranka vyvedla poslance Volného a Bojka

Nezařazení poslanci Lubomír Volný (vlevo) a Marian Bojko (ČTK – Ondřej Deml)

Nezařazení poslanci Lubomír Volný (vlevo) a Marian Bojko | FOTO: ČTK – Ondřej Deml

Úterní jednání poslanecké sněmovny muselo být přerušeno. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) nechal vykázat nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Oba zákonodárci opět přišli na schůzi poslanců bez ochrany nosu a úst.

Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marián Bojko dorazili na úterní jednání poslanecké sněmovny bez roušek. Bohužel musím konstatovat, že zde opět dochází k nepřístojnému chování dvou poslanců,“ prohlásil při řízení schůze Radek Vondráček. 

FORUM 24 (archiv)

Šéf sněmovny nejprve oba poslance vyzval, aby si nasadili roušku nebo respirátor. Když jeho slova ignorovali, po napomenutí je vykázal z jednacího sálu. Já tímto vykazuji poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Prosím, opusťte sál,“ pokračoval Vondráček. 

Ani tuto výzvu ale neuposlechli a šéf dolní komory proto přerušil jednání, aby mohli být oba poslanci vyvedeni. Policejní ochranka nakonec poslance po několika minutách vyvedla. Někteří zákonodárci při jejich nuceném odchodu z jednacího sálu křičeli „fůj“. 

Jsme vyvedeni neoprávněně, protože jak bylo řečeno na jednání mandátového a imunitního výboru, nemusíme nosit roušky. Toto vyvedení je neoprávněné,“ prohlásil po incidentu nezařazený poslanec Lubomír Volný, který byl do sněmovny zvolen za SPD. 

Nejde o první incident v poslanecké sněmovně, ve kterém Lubomír Volný figuruje. Během lednové schůze nezařazený poslanec napadl místopředsedu dolní komory a předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD). Sporu předcházel fakt, že Volný nerespektoval nošení roušky v jednacím sále.

Volný následně na adresu předsedajícího začal prohlašovat, že sociální demokraté jsou zbabělci a zkorumpovaná verbež. Tomáš Hanzel pak poslanci pohrozil, že pokud se neuklidní, vypne mu mikrofon. To se nakonec stalo a Volný zamířil přímo k místu předsedajícího, kde použil jeho mikrofon.

„Takhle mě určitě neumlčíte. Já jako volený zástupce lidu mám právo se vyjádřit. Jestli tady půjdeš, dostaneš flákanec. Nechte mě vystoupit,“ křičel Lubomír Volný, který následně napadl předsedajícího schůze Hanzela. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]