Jednoznačnou vítězkou senátních voleb je Miroslava Němcová

ČTK

Poslankyně Miroslava Němcová | FOTO: ČTK

Lidé umějí ocenit, pokud člověk během své politické kariéry dokázal, že je věrný svým hodnotám a zásadám a že se nebojí za nimi stát. To ukazuje výsledek senátních voleb v Praze 1, kde naprosto drtivě zvítězila současná poslankyně ODS Miroslava Němcová.

Němcová za pětadvacet let své politické dráhy ukázala, že si demokratický politik z tradiční strany může udržet jak čistý štít, tak vysokou důvěru veřejnosti. Odvedla velký kus práce jak pro Občanskou demokratickou stranu, tak i v poslanecké sněmovně. A právě takové osobnosti patří do senátu, nikoli celebrity náhodně vytažené z klobouku, okázalí nestraníci, u nichž nikdo neví, jaký světonázor mají.

Pavel Hofman

Lidé často volají po tom, aby politik byl slušný. To je skvělé, slušný by měl být každý člověk. Jenže to, že například prezident republiky je v rádiu vulgárnější než kdejaký návštěvník restauračního zařízení čtvrté cenové skupiny, nedělá ještě z někoho, kdo se takto nechová, dobrého politika.

U Miroslavy Němcové si volič může být skutečně jistý, že je slušná, to je pravda. Zároveň má ale respekt k demokracii a hlavně k demokratickým procesům a institucím, které někteří jiní označují například za žvanírnu. Víme také, že Němcová byla vždy věrná jedné politické straně a její politické postoje tomu odpovídají.

Výsledek Miroslavy Němcové vypovídá o několika věcech. Zaprvé vyvrací ty oblíbené bludy o tom, že politika je špína. Jsou politici, a to opravdoví politici, kterých si lze vážit. Zadruhé ukazuje, že opozice není žádná bezzubá partička bez osobností, že prostě stačí hledat. A zatřetí naprosto jasně vidíme, že pokud některá politická strana nominuje kvalitního kandidáta a ostatní demokratické strany se rozhodnou jej podpořit, mají koalice obrovský smysl. Je to vzkaz pro sněmovní volby, které se budou konat příští rok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner