Jefim Fištejn: Bylo zatčeno nejvíc lidí v dějinách Putinova Ruska. Vsadili svou svobodu

Publicista Jefim Fištejn pro deník FORUM 24 shrnul situaci v současném Rusku poté, co byly po velkých demonstracích zatčeny stovky lidí včetně Alexeje Navalného . Lidé jsou podle něj ochotni protestovat mnohem více, situace v Rusku je nestabilní a nespokojenost narůstá. Moc má o čem přemýšlet, upozorňuje.

Navalnyj podle Fištejna zachytil zásadní problém ruské společnosti. Jeho protesty jsou protesty proti korupci, říká. Putinův režim je podle publicisty poznamenán velkou stagnací.

Putin prý ani sám zatím netuší, zda bude znovu kandidovat nebo ne. Jedním ze zdrojů těchto fám je Vladimir Žirinovskij, podle kterého ruský prezident vzdá svou kandidaturu na poslední chvíli a jmenuje někoho jiného. Žirinovskij se sice prezentuje jako opozičník, ve skutečnosti je ale součástí systému Vladimira Putina.

Odpor narůstá a odpověď nepřichází veškerá žádná, dodává Fištejn.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]