Komentátor Jefim Fištejn se vyjádřil k volbám do poslanecké sněmovně. Upozornil na zásadní věc – do sněmovny se dostalo devět stran, což představuje obrovské množství možností. „Je tu i možnost předčasných voleb,“ upozornil spolupracovník deníku FORUM 24. „Mnozí se toho děsí,“ dodal.

Fištejnovi se nezdá pravděpodobné, že by v předčasných volbách dopadly demokratické strany ještě hůře než nyní. „Je možné, že by Babišovi voliči abstinovali,“ myslí si komentátor s tím, že by si tito lidé mohli myslet, že to má jejich oblíbenec jisté.

Fištejn se vyjádřil k debaklu české levice. „Voliči zbohatli zejména na globalizaci a v jejím důsledku tyto problémy nevidí jako aktuální,“ vysvětluje. Podle komentátora dnes na původní voliče levice působí úplně jiná témata. „Jsou to například národnostní problémy, separatické problémy, etické problémy…“ jmenuje.

Velkým tématem jsou také referenda a přímá demokracie. „Je třeba jasně říci, že švýcarská demokracie není přímá, je to demokracie zastupitelská,“ upozorňuje Fištejn s tím, že jen zlomek problémů je řešen referendy. „Referenda a přímá demokracie jsou cestou ke zničení demokracie vůbec,“ doplnil.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner