Jefim Fištejn: Rusko ví, že za otravu Skripala nebude potrestáno. Putin znejasňuje pravdu

„Nic z toho, čemu říkáme fakta, nemusí odpovídat skutečnosti,“ říká komentátor Jefim Fištejn ke kauze „novičok“ a k otravě agenta Skripala a jeho dcery. Rusko se snaží v rámci hybridní války znejasnit a zamlžit pravdu tak, aby v podstatě nebylo možné ji nalézt.

Fištejn připomíná, že Putinův režim už nabídl několik verzí celého případu, v nichž obvinil opravdu mnoho zemí. „Opravdu si někdo myslí, že tam budou otisky Putinových prstů?“ ptá se komentátor s tím, že je třeba pochopit, že Rusko se bude za každou cenu snažit zrelativizovt pravdu.

Většina politických vražd zůstává v Rusku nepotrestaná. Moskva argumentuje tím, že jim celá kauza uškodila. „Ano, ale Rusku už uškodilo mnoho věcí, například okupace Krymu,“ připomíná Fištejn.

Britské důkazy jsou podle Fištejna přes všechna trvzení nezvratné. „Látka byla vyrobena v Rusku,“ podotýká komentátor s tím, že je naprosto nesmyslné říkat, že by se na celé věci například podílela Ukrajina.

„Nikdo se nediví, že se na straně Ruska ocitly různé světové diktatury,“ myslí si Fištejn.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner