Jefim Fištejn: Ukázalo se, že Macron a Trump dokáží upozadit druhotné rozpory

Návštěva francouzského prezidenta v Bílém domě, byla sledována po celém světě. Jak ve svém videoblogu zdůrazňuje renomovaný publicista a komentátor Jefim Fištejn, nejdůležitějším vzkazem prezidentů Macrona a Trumpa je vzájemná snaha najít společnou řeč.

Fištejn považuje návštěvu Emmanuela Macrona ve Spojených státech za velmi významnou. Setkání dvou hlav států totiž ukázalo, jak je důležité mít priority, sledovat je a druhořadé rozpory upozadit ve prospěch toho, co země spojuje.

„Mezi Trumpem a Macronem existuje specifický vztah. Především je to jakási lidská vřelost, kterou projevil francouzský prezident již během Trumpovy návštěvy v Evropě,“ připomíná Fištejn.

Zároveň upozorňuje na Macronovo vystoupení před společným zasedáním obou komor amerického kongresu. „Většinou byly zdůrazněny rozdíly, které odlišují amerického a francouzského prezidenta. Především je to vztah k pařížské klimatické dohodě, také vztah k Íránu, nebo postoj k multikulturalismu,“ vysvětluje Fištejn s tím, že tyto rozdíly však nejsou nepřekonatelné povahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner