Návštěva francouzského prezidenta v Bílém domě, byla sledována po celém světě. Jak ve svém videoblogu zdůrazňuje renomovaný publicista a komentátor Jefim Fištejn, nejdůležitějším vzkazem prezidentů Macrona a Trumpa je vzájemná snaha najít společnou řeč.

Fištejn považuje návštěvu Emmanuela Macrona ve Spojených státech za velmi významnou. Setkání dvou hlav států totiž ukázalo, jak je důležité mít priority, sledovat je a druhořadé rozpory upozadit ve prospěch toho, co země spojuje.

„Mezi Trumpem a Macronem existuje specifický vztah. Především je to jakási lidská vřelost, kterou projevil francouzský prezident již během Trumpovy návštěvy v Evropě,“ připomíná Fištejn.

Zároveň upozorňuje na Macronovo vystoupení před společným zasedáním obou komor amerického kongresu. „Většinou byly zdůrazněny rozdíly, které odlišují amerického a francouzského prezidenta. Především je to vztah k pařížské klimatické dohodě, také vztah k Íránu, nebo postoj k multikulturalismu,“ vysvětluje Fištejn s tím, že tyto rozdíly však nejsou nepřekonatelné povahy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner