Jefim Fištejn: Vztah USA k Rusku se proměnil. Sankce jsou pro Putina studená sprcha

Komentátor Jefim Fištejn tentokrát ve svém příspěvku pro deník FORUM 24 hovoří o sankcích vůči Rusku, KLDR a Íránu, které podepsal americký prezident Donald Trump – jedná se o sankce průlomové, jelikož je hlava státu nemohla vetovat.

„Sankce je sporná věc. Je dost lidí, kteří říkají, že postihují zejména chudší obyvatelstvo,“ uvedl Fištejn s tím, že se podle jeho názoru jedná o téměř jediné řešení – dalším je válka.

Fakt, že Trump zákon nemůže vetovat, považují někteří za vzpouru senátorů vůči prezidentovi. „S tím nemohu souhlasit. V jiných otázkách republikáni hlasují pro návrhy prezidenta Trumpa,“ upozorňuje Fištejn.

Německo sankce kritizuje s tím, že jsou v rozporu s mezinárodním právem, což dokazuje, o jak složitou záležitost jde. „Rusko vnímá nové sankce jako přelomové,“ říká komentátor s tím, že rozhořčení v Rusku bylo zjevné. „Odpovědí bylo vyhoštění celé řady amerických diplomatů,“ připomněl.

„Já sankce podporuji. Jsou odpovědí na ruské vedení hybridní války. Ovlivňování tisku i ovlivňování voleb,“ shrnul Fištejn.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]