V Rusku má stále větší sílu duchařina a víra v konspirační teorie, uvádí komentátor deníku FORUM 24 Jefim Fištejn. Země je placatá a opak tvrdí CIA. Nemoc HIV byla vyvinuta v laboratořích USA a jejím cílem je vyhubit Rusy. To všechno šíří ruská propaganda. Nejnovější zprávou je tzv. krádež biologických materiálů.

„Putin navštívil radu pro lidská práva, setkal se s řadou obránců lidských práv, kteří mu vykládali, že v Rusku vládne strach,“ popsal Fištejn. Ruský prezident to pozorně vyslechl a když se ke slovu dostal zástupce volební komise Igor Borisov, uvedl: „Něco podivného je na tom, že přímé vysílání z probíhajících voleb, které se konaly v září, byly sledovány velmi pozorně na západě.“ Mnoho adres bylo z ciziny a Borisov z toho usuzuje, že tito pozorovatelé chtěli vědět, jak současní Rusové vypadají.

„Což o to, vizuální materiál. Jestlipak víte, že v celém Rusku, ve všech jeho koutech, probíhá nelegální a záškodnický sběr biologického materiálu za účelem jeho pozdějšího využití?“ zeptal se ruský prezident Putin. O co má jít? O tkáně nesoucí genetickou informaci o svých nositelích.

Ruská propaganda tak dostává nový rozměr – a to na té nejvyšší vládní úrovni. „V tisku se objevily informace, že Američané, kteří za tím stojí, nemají zájem o biologický materiál Ukrajinců,“ říká Fištejn.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner