Jen jestli za Zemanovo zpoždění nemohli Slováci, uvažuje Klausův mluvčí

FOTO: ČT ()

Web Českého rozhlasu uvádí další verzi, proč dorazil Zeman pozdě na pohřeb bývalého prezidenta Kováče. Třeba za to mohli sami Slováci. Na webu se píše:

„Po špatném počasí a chybě letových dispečerů se objevila další verze, jak vzniklo zpoždění české delegace na pohřeb exprezidenta Slovenska Michala Kováče. Podle Petra Macinky, mluvčího Václava Klause, mohla chyba nastat na straně slovenského protokolu. Podrobnosti však neuvedl. Úřad Andreje Kisky věc odmítá komentovat.

Spolu s prezidentem Milošem Zemanem byl na palubě českého speciálu i jeho předchůdce Václav Klaus. Letadlo však na pohřeb Michala Kováče, prvního slovenského prezidenta, dorazilo se zpožděním několika minut a kvůli tomu nebyla česká výprava vpuštěna do sálu. Ihned se proto vyrojily spekulace, zdali český protokol situaci nepodcenil a na smuteční akci vyrazil včas.

‚Možná by bylo na místě nedémonizovat okamžitě českou delegaci, ale zkusit se férově podívat, jestli třeba za tím nemohlo být něco jiného, například na straně lidí, kteří se této nelehké práci teprve učí v kanceláři prezidenta Kisky,‘ napsal Zpravodajskému webu Českého rozhlasu Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Přímo obviňovat slovenskou stranu prý ale také nechce.

‚Netvrdím, že chyba byla zrovna tam, ale žádný učený z nebe nespadl,‘ dodal ještě. Podle Macinky to údajně dokazuje i skutečnost, že po odchodu prezidenta Ivana Gašparoviče následoval ‚značný odliv‘ pracovníků protokolu kanceláře slovenského prezidenta. Sám bývalý prezident Klaus incident odmítl komentovat.

Podle mluvčího Institutu Václava Klause Macinky není třeba ihned vinit českou stranu. Protokol Kanceláře prezidenta republiky je prý jeden z nejlepších na světě. ‚V mezinárodním rozsahu mnohem větší a logisticky nesrovnale komplikovanější státní pohřeb prezidenta Václava Havla, který byl dokonale připravený a zvládnutý v méně než pěti dnech, a to zejména těmi stejnými pracovníky, jimž je nyní některými našimi hloupými novináři nasazována psí hlava za jakési zpoždění při cestě na Slovensko,‘ uzavřel Macinka.“

Je zřejmé, že po vyčerpání počtu viníků, který bude roven počtu občanů republiky krom členů SPO a Zemanovy rodiny, budeme stát před další záhadou, jako je tomu v případě legendárního Peroutkova článku, kterého taky viděl na celém světě jen jeden člověk.

Celý text ze stránky ČRo ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]