Jen pěkně seďte doma, Češi, káže Babiš. Paní Babišová po těžké práci pro fond odpočívá v Chorvatsku

Monika Babišová odpočívá u moře po náročné práci pro všechny firmy svěřeného holdingu.  (Printscreen instagram Moniky Babišové)

Monika Babišová odpočívá u moře po náročné práci pro všechny firmy svěřeného holdingu. | FOTO: Printscreen instagram Moniky Babišové

Nejezděme do ciziny, zůstaňme o dovolené v Česku, vyzývá nás teď premiér Babiš každou chvíli. Za hranicemi je nebezpečno, přivezete si koronavirus. A taky k čemu moře, když máme rybníky. Kdo ho ale má brát vážně, když se tím neřídí ani jeho rodina? Paní Monice to na fotkách od Jadranu, kde právě teď odpočívá po celoroční náročné péči o stovky svěřených firem, moc sluší. Na fotografie Moniky Babišové upozornila redakce Seznam Zprávy.

„Já říkám, utrácejme peníze doma, jeďme na dovolenou v Česku,“ vykládal Andrej Babiš nedávno, ponořen po krk v léčivém bahně třeboňských lázní, kde se hned taky k radosti svých fanynek nechal vyfotit na sociální sítě. A v rozhovoru pro svůj deník MF DNES, o kterém se má říkat, že mu nepatří, si to náramně pochvaloval. Pro CNN Prima News zase rozumoval o tom, že 70 miliard, které čeští turisté normálně utratí v cizině, by měli utratit doma. Ostatně už v květnu ve svém „čaulidi“ opakovaně vyvolával: „Zůstaňte doma v Česku, protože je tu bezpečno. Jezte v Česku, ubytujte se v Česku.“

K tomu se připojilo celorepublikové vládní bláznění s billboardy například o tom, že Děčín je lepší než Londýn, a zdvižené prstíčky varující před smrtelným nebezpečím cestování. Kdo chce cestovat, nebo dokonce cestuje, to je zřejmě nezodpovědný vyvrhel, který si nepřeje nic jiného než dostat a šířit COVID-19. Podle hysterických výstupů předsedy vlády, ministra zdravotnictví či vládních epidemiologů to tak každopádně vypadá. Bylo by to ale celé aspoň o málo věrohodnější, kdyby příkladem dokázal jít přinejmenším sám Babiš a jeho rodina. To je ovšem ani nenapadne.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Monika Babišová totiž neodolala a na Instagramu se pochlubila fotografií svých opálených nožek u azurového bazénu. Aby si snad ale někdo nepomyslel, že leží na zahradě v Průhonicích a ty vlny v pozadí jsou Photoshop, doplnila fotečku hashtagy #croatia, #sea, #sun…, jak prozradily Seznam Zprávy. Zkrátka aby nikdo nezůstal na pochybách, že na nějaké „zůstaňte v Česku, utrácejte v Česku“ paní premiérová panu premiérovi s prominutím kašle, a proto i se synkem Frederikem vyrazila za sluncem do Chorvatska.

Na druhou stranu je ale nutno mít uznání. A pochopit, že při tak náročné práci, jakou představuje nepřetržitá péče o celé ty stovky firem, které jsou jí jako protektorce svěřeny ve fondu, je pořádný odpočinek naprostou nezbytností. Je přece naprosto jasné, že když ta schopná a činorodá žena celý rok zodpovědně spravuje všechny ty pekárny s dotovanými linkami na toustový chléb, všechny mlékárny, drůbežárny, chemické továrny, zemědělské podniky, stovky časopisů a nějaké ty noviny, nemůže jí stačit deka u rybníka nebo nějaké to Česko. Píár pana chotě je jedna věc, ale moře je moře. To snad dá rozum.

Ostatně ani sám Babiš se vlastními radami řídit nehodlá. Už dřív se svěřil, že na dovolenou pojede na Krétu. Má to prý zaplacené už od loňska a znáte to – tak dobrý hospodář, korunka ke korunce, dotace k dotaci, miliarda k miliardě, to přece nenechá propadnout. To přece všichni taky chápete. A třeba nám i on potom pošle obrázek. Čau lidi, seďte doma, ako som vám vravel, a jen pěkně u PC koukejte.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články