A takhle my si tu žijem 2 aneb Odcházení, prozření a velebení

Martin Konvička (ČTK)

Martin Konvička | FOTO: ČTK

Zavřete oči, Konvička odchází

Konvička opustil Apače. Stane se snad nakonec komančem? No proč ne, hnědí a rudí k sobě jistě mají dost blízko. Možná si ale kromě sbírky entomologické zakládá i sbírku mrtvých uskupení a připichuje si je špendlíčky na zeď. Počítejte s námi: IVČRN (Islám v České republice nechceme), Blok proti islámu, Iniciativa Martina Konvičky, Alternativa pro ČR neboli Apači 2017. Jedno lepší než druhé a třetí než čtvrté. A jaký název zvolí napopáté? Konvičkovy mlýny a koncentráky?

Martin Konvička (ČTK)

Slušní Češi rádi věší

Z mediální smršti, která se strhla kolem protestu romského zpěváka Radka Bangy proti neonacismu ve veřejném prostoru, mimo jiné vyplynulo, že Bangovi odpůrci se dělí zhruba do tří skupin. Do první – nejnechutnější a nečekaně děsivě početné – se řadí lidské zrůdy, které by rády střílely, věšely a plynovaly. Zbývající dvě skupiny jsou zábavnější. Jedni se kácí jako hysterické staré panny nad vulgaritou patnáct let starých textů. (Ještě že k nim nikdy nedolehla báseň o rytíři Smilovi od toho starého prasáka Vrchlického ze středoškolských učebnic. Pssst, neprozraďte jim to!) No a druzí (s velikým zastoupením žen) hip-hoperovi i jeho zastáncům paradoxně spílají slovníkem, proti jakému jsou jeho vlastní postpubertální písně milými veršovánkami na vánoční besídku mateřské školky.

Vyhlášení výsledků Český slavík 2016. Na druhém místě v kategorii zpěváků i kapel skončil Ortel. (ČTK)

Pavlíku, za dveře! Opisuješ.

Franta, Jirka a další žáci vypracovali školní projekt. Měli v něm drobnou chybku. Spolužák Pavel ho skoro doslova, jen bez toho malého nedostatku opsal a odevzdal pod svým jménem. Když se na to přišlo, byl s ostudou vyloučen.

A jak to bylo doopravdy?

Skupina poslanců v čele s Františkem Váchou a Jiřím Zlatuškou podala návrh novely zákona o podpoře výzkumu, která by odstranila chybu v původní vládní novele. Obsahovala jen jeden drobný nedostatek, který by se ve druhém čtení lehce napravil. Pan místopředseda Pavel Bělobrádek ovšem na vládě prosadil negativní stanovisko. Načež onu chybku opravil a celý text v téměř doslovném znění předložil coby svůj vlastní návrh. Když se na to přišlo, nestalo se nic.

Zná pan předseda křesťanských demokratů takovou tu starou knihu, ve které se píše, že lhát, krást a švindlovat se nemá?

Pavel Bělobrádek  (ČTK)

Soudruzi žádají hlavy

„Dusno na ÚV KSČM. Soudruzi žádali hlavy Filipa a Dolejše,“ hlásaly titulky v médiích. No to mají ale soudruzi Filip/Falmer a Dolejš kliku, že jen obrazně. Taky by to jejich straničtí kumpáni mohli začít myslet doslova a v duchu svých nejlepších tradic by se mohli navzájem začít popravovat doopravdy.

Marta Semelová  (archiv)

Prozření Bohuslava Sobotky

Po třech letech účinné podpory Babišových osobních zájmů nám premiér Sobotka procitl z hypnotického spánku a v náhlém osvícení zvolal: „Babiš zneužívá moc i média!“ A to jsou mi novinky, dobré ráno, pane premiére! Jen jste si bohužel ještě pořád neráčil povšimnout, že mu od počátku přičinlivě dovolujete, aby k dosažení svých cílů nestydatě zneužíval i vás. Vítězství ANO v příštích parlamentních volbách může vést ke katastrofickým důsledkům, „může to znamenat oslabení demokracie a posun společnosti k autoritářským rysům,“ zjistil jste překvapivě. A co s tím budete dělat? Víte, jste ministerský předseda, nikoli lídr opoziční strany.

Eric Drooker

Velebovo velebení

Zatímco až dosud soudruh zemanovec Veleba plamenně hřímal o „temných snahách USA“, vykřikoval, že Spojené státy zavinily destrukci různých zemí, a všemožně na ně dštil oheň a síru, dnes udělal otočku hodnou primabaleríny. „Spojené státy jsou světovou velmocí č. 1,“ vyvolává nyní nový přítel Ameriky a jistě už shání vlajku s hvězdami a pruhy, aby napříště mohl konvoj spojenců nebo státní návštěvu uvítat, jak se sluší a patří. A za ním v nerozborném šiku nepochybně všichni zemanovci. Takže, soudruzi, pozooor, čelem vzad, obrat o 180 stupňů a od této chvíle už USA nehanět, nýbrž jen a jen chválit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]