Jenny Nowak: Apokalypsa nesvatého soudruha Doubravy

Jaroslav Doubrava  (ČTK)

Jaroslav Doubrava | FOTO: ČTK

„A je to tady!“ vyvolává senátor Jaroslav Doubrava teď v listopadu na svém facebookovém profilu, jelikož – heuréka! – objevil zprávu ze začátku června letošního roku, týkající se pobytu migrantů v detenčních zařízeních.

doubrava-fb

Se zaujetím starozákonního proroka věští apokalypsu biblických rozměrů, která se na nás valí a při níž budou, jak v diskuzi praví jistý nepochybně velmi vzdělaný příznivec soudruha senátora, „zivi doslova zavidet mrtvim“.

Část debatérů se pak děsí neodvratné katastrofy, rve si vlasy a roucha v hrůze nad osudem našich nebohých dětí, radikálnější část „obránců křesťanských hodnot“ pak volá po střílení a topení uprchlíků. Je tedy vcelku zřejmé, že se senátor Doubrava zcela úmyslně a velmi úspěšně dopouští podněcování nenávisti a šíření paniky.

 

doubrava-fb-2

Článek sepsaný pravděpodobně někým, kdo si – vcelku v duchu nomen omen – říká Vedoucí kolotoče, který následuje za oním apokalyptickým výkřikem na Doubravově stránce, je plný hysterických polopravd, blábolů o jedné z nejoblíbenějších konspirací, Novém světovém řádu a okatě podsouvaných názorů o ošklivé Evropské unii, skvělém Rusku a hrdinném báťuškovi Putinovi. A samozřejmě o strašlivých uprchlících, kteří zničí veškerou naši civilizaci.

Zjištění, že tento klenot novinářské práce publikovala hlásná trouba kremelské informační války Aeronet.cz neboli anonymně provozovaný rádobyzpravodajský server AE News, pak asi nikoho neudiví. Podivení by měl vzbuzovat spíš fakt, že člen Senátu České republiky šíří a sdílí výplody média, které Bezpečnostní informační služba téže České republiky ve své výroční zprávě opakovaně uvádí coby zdroj prokazatelné nebezpečné ruské propagandy a jehož činnost monitoruje policie.

Vyňato ze zprávy BIS za rok 2015:

Cílem ruského informačního působení v českém prostoru v roce 2015 bylo zejména:

* Oslabení informačního potenciálu země (utajená infiltrace českých médií, internetu a masivní produkce ruské státem řízené distribuce propagandy a dezinformací)

* Ovlivnění vnímavosti a myšlení českého publika a oslabení vůle společnosti k odporu či konfrontaci (informační a dezinformační zahlcení publika, relativizace pravdy a objektivity, prosazení motta „všichni lžou“).

O tom, že Putinovo Rusko vede proti Evropské unii mohutnou dezinformační kampaň, už nikdo soudný dávno nemůže pochybovat a Evropský parlament aktuálně přijal zprávu o strategii boje proti nepřátelské propagandě. Český soudruh senátor jí ovšem naopak zdatně napomáhá.

Tolik tedy asi k tomu, co je Aeronet.

A kdo je to Jaroslav Doubrava?

Od roku 1967, přes bratrskou pomoc sovětských vojsk v osmašedesátém až do roku 2010 komunista. Od té doby až doteď člen hnutí Severočeši.cz, duchem stále komunista. V senátních volbách v roce 2016 byl potřetí zvolen do Horní komory Parlamentu ČR.

Proslul například jako plamenný obhájce připojení Krymu k Ruské federaci. Podle jeho názoru proběhlo vše bez vojenské agrese ze strany Ruska, podle práva, bez manipulací, naprosto regulérně na základě běžného svobodného referenda.

Jako pozorovatel byl přede dvěma lety účasten nezákonných a Českou republikou neuznaných voleb v rovněž neuznané takzvané Luhanské lidové republice a v Donbasu na východě Ukrajiny. Českým médiím posléze sdělil, že neví, kdo ho tam pozval. K ruským sdělovacím prostředkům byl ale sdílnější a upřímnější – těm prozradil, že to byli proruští separatisté. Ukrajinskou armádu obvinil z válečných zločinů a přirovnal ji k Hitlerovi, takže není divu, že se ocitl na sankčním seznamu Ukrajiny.

Český senátor tak zcela očividně nejen hovoří, ale i koná proti zájmům České republiky a v naprostém rozporu s její zahraniční politikou.

On sám totiž vidí nepřítele někde úplně jinde. V zaseklé rudé mysli soudruha senátora jsou naším „navěčnéčasy“ přítelem Rusové a nejhorším zloduchem samozřejmě Spojené státy americké.

Na svém facebookovém profilu se rozohňuje:

„Vidíme, že americká rozvědka kontaktuje české kulturní kruhy, mobilizuje na internetu mladé proti Zemanovi, zasévá mezi občany pravo-levou nenávist, sundavání obrazů prezidenta ve školách, facebookové výzvy proti Zemanovi zakládané v USA z amerických IP adres. Toto má všechny prvky barevné revoluce a všimněte si toho načasování. Za pár dní je tady výročí 17. listopadu 1989. Symbolika, náhoda nebo plán?“ 

Nutno uznat, že představa zlovolných Amerikánů osobně navádějících pedagogy, aby sundávali ze zdí ty pěkné Zemanovy fotografie made by Photoshop, je zábavná. Už méně úsměvné je, že se pan senátor ve veřejném prostoru dopouští rovněž odporných antisemitských výroků.

„Nenechte Američany rozpoutat v Praze druhý násilný Majdan,“ dští oheň a síru. „Demokracie je ohraničená volební urnou a volebním obdobím. Ten, kdo toto ohraničení nerespektuje (tak, jako se stalo v Kyjevě na Majdanu), není demokrat ale fašista! Upozorněte na to své poslance a politiky, že kdokoliv by chtěl narušit demokratický princip přímo voleného mandátu prezidenta, bude to chápáno jako útok proti lidu se všemi důsledky z toho vyplývajícími.

Američané a především Židé-Sionisté (velvyslanec USA Andrew Schapiro) a jejich přisluhovači (jakým byl mj. Havel) jdou naší demokracii tvrdě po krku, právě teď v těchto hodinách.“ 

Tímto zmatečným výkřikem nám zřejmě kromě jiného chce objasnit, že Židé jsou vlastně fašisté. Pozoruhodné. Jinak samozřejmě klasický recept: Přidejte zlé Američany, fašisty, sionisty, demokraticky zvoleného Zemana, havlisty, Schapira a zamíchejte.

Bludnými představami o násilném puči v režii zlých Američanů ale trpí už dlouho a velmi podobně blouznil už přede dvěma lety, v roce 2014, kdy na Albertově Zemana vypískali a vzduchem létala vajíčka:

„Nápadně to připomíná scénář, který chodí po internetu, jehož cílem má být odvolání Miloše Zemana a nastolení někoho jiného. Jeho autory bychom měli hledat za velkým oceánem. U Velkého bratra v USA a jeho českých slouhů mezi havlisty. Až nehezky mi to připomíná scénář barevných revolucí, které přímo či nepřímo podporují Američané svými tajnými službami a penězi po celém světě. Bojím se, že šlo o pokus či přípravu na pražský Majdan. Vyvolání nestability a nepokojů, testování a příprava k pokusu o puč a svrhnutí demokraticky zvoleného prezidenta Zemana.“

Špatní prorokové nejnemožnějších katastrof, konspirační teoretici a blábolilové všeho druhu jistě mohou být zábavní, a také zhusta jsou, pokud stojí na bedýnce v parku nebo mezi pátým a desátým pivem objasňují světová spiknutí ve své domovské hospodě.

Pokud to ale hlásají ze senátu…???

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]