JENNY NOWAK: Po krk v hradní žumpě aneb Zeman a transsexuálové

ATEO

Transsexuály bych za přeoperování možná trestal… Takovouto skvělou osvětu a výchovu k toleranci předvedl Zeman středoškolákům v Klatovech. V jednadvacátém století. Prezident. Na besedě s mládeží. Neuvěřitelné.

Doslova prohlásil: „Já osobně, a berte to jako můj velmi subjektivní názor, trochu nechápu transsexuály, kteří se nechávají přeoperovat, protože tam už bych viděl trestní odpovědnost, sebepoškozování vlastní osoby.“

Po tomhle tupém, zlém a naprosto nehorázném žvástu se naskýtá mnoho otázek. Přestože odpovědí se jistě nedočkáme.

Jak hluboko ještě hodláte zabřednout do téhle žumpy, ve které se tak zálibně rochníte, a kam nás – protože jsme občany státu, jehož jste bohužel prezidentem – stahujete s sebou? Nikdy jste neslyšel ani nečetl nic o transsexualitě? Ani slovníkové heslo? Tak tady je:

Transsexualita je stav, při kterém se u jedince pohlavní ústrojí (pravděpodobně během nitroděložního vývoje) vyvinulo jedním směrem, zatímco mozková centra určující pohlavní identitu směrem druhým. V praxi se tento stav projevuje tak, že se transsexuální člověk cítí být opačným pohlavím, než mu bylo přiřčeno při narození. Tento stav nesouladu se označuje termínem „pohlavní rozlada“ a může být pro postiženého člověka zdrojem značného nepohodlí až utrpení. V neřešených případech obvykle vede k závažným psychickým problémům a často až k pokusu o sebevraždu. Zmiňovaným řešením obvykle bývá změna pohlaví.

Vážně nevíte, co prožívají lidé, kteří se narodí v „nesprávném“ těle? Kolik se jich pokusí vzít si život? Co všechno jsou ochotni podstoupit, aby získali tělo, které bude v souladu s jejich duší? Jak dlouhý, složitý a strastiplný je proces, který po hormonálních kúrách a dalších lékařských procedurách nakonec pro ty šťastnější skončí na operačním sále?

Co myslíte těmi řečmi o sebepoškozování? Máte dojem, že někdo si provede operaci doma v kuchyni? Nebo byste trestal i špičkové chirurgy, kteří těm lidem pomáhají?

Nebo tohle všechno víte, ale pronášením stále odpornějších, stupidnějších a urážlivějších výroků prostě jen záměrně cílíte na tu nejpokleslejší spodinu, která nad takovými hláškami hýká blahem?

Prohlásíte to opět – zlatými ústy svého HalóOvčáčka – za veselý bonmot? Haha, transky pozavírat, proč má z chlapa být baba a naopak, no ne?

A má vaše hradní žumpa vůbec nějaké dno?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner