Jeremyho Clarksona napadli pěstmi opilí fotbaloví fanoušci

Jeremy Clarkson (flickr.com/Ed Perchick)

Jeremy Clarkson | FOTO: flickr.com/Ed Perchick

Populární britský moderátor Jeremy Clarkson doplatil na to, že se vypravil do Portugalska na finále Ligy mistrů. Zde ho totiž napadli fanoušci klubu Manchester City, který se utkal s Clarksonovou oblíbenou Chelsea. Aby toho nebylo dost, jak informuje The Daily Mirror, měl problém se i dostat zpět domů.

Bývalý moderátor oblíbené motoristické show Top Gear se v Portu dostal do potíží ještě dřív, než stihlo finále nejprestižnějšího evropského poháru začít. Známý příznivec fotbalového klubu z Londýny totiž v portugalské metropoli narazil na fanoušky Citizens.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Podporovatelé mistra Premier League ovšem nenechali setkání s Clarksonem bez odezvy, dokonce létaly i pěsti. Moderátor přiznává, že se po příletu se svými přáteli odebrali na oběd a něco silnějšího k pití, to ovšem na místním slunci mělo za následek, že nálada byla veselejší než za normálních okolností.

„Byl jsem tak veselý, že jsem se oddělil od své party a ocitl se v obklíčení dobromyslných fanoušků City, kteří se rozhodli vyjádřit svou dobromyslnost tím, že mě udeřili pěstí do hlavy,” píše Clarkson ve svém pravidelném sloupku pro deník The Sun.

Policista, který se na místě objevil ovšem neměl co řešit. „Trvalo deset minut, než jsem ho přesvědčil, že to bylo jen žertování, které se trochu zvrtlo, a že nikdo nemusí jít na stanici,” vysvětluje kontroverzní moderátor s tím, že dalších deset minut musel sledovat saniťáka, jak hýbe prstem, aby se přesvědčil, že ani on nemusí do nemocnice.

Po zápase, v němž Chelsea slavila vítězství 1:0 a zisk poháru pro vítěze Ligy mistrů, chtěl Clarkson letět zpět do Británie. Jeho let byl ovšem zrušen. Proto si moderátor pronajal soukromé letadlo, které ho dopravilo zpět do Spojeného království.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články