Jermanová a složky na novináře: Tohle je liberální hnutí ANO, seznamte se

ČT

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČT

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová na tiskové konferenci zaútočila na novináře Seznam Zpráv Vojtěcha Blažka. Naprosto bezprecedentním způsobem shazovala jeho práci a navíc mu připomněla, že si zjišťuje informace o jeho soukromí. Nejspíš si paní Jermanová, stejně jako její šéf, vede na lidi různé složky.

„Vaše články považuji za šikanu,“ začala Jermanová odpovídat na dotaz s tím, že Blažkovy otázky vyšly krajský úřad na čtyři sta tisíc korun. A hejtmanka dodala: „Čtyři sta tisíc korun je jedno nadstandardní počítačové vybavení učebny třeba ve škole v Kolíně, odkud vy pocházíte.“

Seznam Zprávy dlouhodobě poukazují na skandální chování Babišovy hejtmanky, například na to, že její manžel používal její služební auto. To ale není zdaleka jediný problém. Jermanová situaci zjevně nese špatně, je ale skandální, že si po vzoru předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dovoluje být takto osobní.

FORUM 24

Hejtmanka tedy ví, odkud který novinář pochází. Pan Babiš taky rád sděloval novinářům, co všechno na ně ví, a když to nefungovalo, začal je označovat za „zkorumpovanou pakáž“.

Je opravdu fascinující, že podobné projevy ještě stále trpí frakce Renew Europe. V Evropském parlamentu totiž hnutí ANO patří mezi liberály. No řekněte, co je liberálnější než útoky na novináře?

Svoboda médií se v České republice stále zhoršuje. A přispívá k tomu i to, že si představitelé státní moci dovolují podobná extempore. Je nepřijatelné, aby jakýkoli politik používal cokoli z novinářova soukromí. V civilizované zemi by za něco takového okamžitě skončil. Jenomže lidem, kteří patří do hnutí ANO, jehož majitel vlastní média, z nichž udělal parodii na žurnalistiku, to v kariéře spíše pomůže.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner