Jermanová by měla odejít. Zjištění, kam šly miliony z jejího úřadu, je na policii

ČTK

Hejtmanka a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČTK

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová už na svém místě nemá co dělat. Nedokáže jakkoliv vysvětlit, kam šlo zhruba pět milionů korun, které její úřad postupně vyplatil na základě několika desítek podivných smluv lidem, jejichž jména úřad odmítá zveřejnit.

Jermanová promeškala dobu, kdy se ke kauze, kterou odhalil server Seznam zprávy, mohla jasně vyjádřit a kdy mohla popsat, jací lidé dostávali 45 tisíc za monitoring hudebních festivalů nebo dvacet tisíc za čtení časopisů.

Hejtmanka mohla odpovědět a celou věc jasně vysvětlit. Na místo toho sepsala celostránkovou slohovou práci na téma všichni jsou na mě zlí a za vše může Kalousek. Neskutečná trapnost.

Jermanová si počíná přesně jako člověk přistižený při něčem nezákonném. Svým jednáním jen posiluje spekulace, že vše mohly být jen tzv. černé duše. Tedy že pomocí fiktivních smluv na fiktivní činnost kdosi kradl krajské peníze. Celkem přibližně pět milionů korun.

Jermanová už ukázala, že se k věci vyjadřovat nehodlá. Kdyby byla členkou normální strany, musela by už odejít. Jenže ona je v politické divizi Agrofertu, a navíc ze všech sil pomáhá svému šéfovi. Ví proč. Ona pomůže jemu, on ji. Kauza je natolik závažná a jde v ní o tolik peněz, že by se jí měla začít zabývat policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner