Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová už na svém místě nemá co dělat. Nedokáže jakkoliv vysvětlit, kam šlo zhruba pět milionů korun, které její úřad postupně vyplatil na základě několika desítek podivných smluv lidem, jejichž jména úřad odmítá zveřejnit.

Jermanová promeškala dobu, kdy se ke kauze, kterou odhalil server Seznam zprávy, mohla jasně vyjádřit a kdy mohla popsat, jací lidé dostávali 45 tisíc za monitoring hudebních festivalů nebo dvacet tisíc za čtení časopisů.

Hejtmanka mohla odpovědět a celou věc jasně vysvětlit. Na místo toho sepsala celostránkovou slohovou práci na téma všichni jsou na mě zlí a za vše může Kalousek. Neskutečná trapnost.

Jermanová si počíná přesně jako člověk přistižený při něčem nezákonném. Svým jednáním jen posiluje spekulace, že vše mohly být jen tzv. černé duše. Tedy že pomocí fiktivních smluv na fiktivní činnost kdosi kradl krajské peníze. Celkem přibližně pět milionů korun.

Jermanová už ukázala, že se k věci vyjadřovat nehodlá. Kdyby byla členkou normální strany, musela by už odejít. Jenže ona je v politické divizi Agrofertu, a navíc ze všech sil pomáhá svému šéfovi. Ví proč. Ona pomůže jemu, on ji. Kauza je natolik závažná a jde v ní o tolik peněz, že by se jí měla začít zabývat policie.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora