Jermanová chystá půdu pro zametení Babišova střetu zájmů. Odměna je jasná

Jaroslava Jermanová hezky slouží Andreji Babišovi. (ATEO)

Jaroslava Jermanová hezky slouží Andreji Babišovi. | FOTO: ATEO

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se dušuje, že v žádném případě nebude ovlivňovat rozhodnutí úředníků v kauze střetu zájmů jejího stranického šéfa. Zároveň chce, aby se o tom nikdo ani nepokusil spekulovat. To by samozřejmě bylo možné, pokud by Jermanová nebyla dlouhodobou advokátkou Babišových problematických činů a aktivně se nepodílela i na podezřelých rejdech kolem Čapího hnízda.

Český premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Když si Jaroslava Pokorná Jermanová brala svého muže, který tím přišel nejen k manželce, ale také jejímu služebnímu autu, nemohl na svatbě chybět Andrej Babiš. Majitel hnutí ANO totiž veselky žen, s nimiž kooperuje víc než s dalšími členy své politické firmy, navštěvuje pravidelně. Ani velký den karlovarské hejtmanky a šéfky Asociace krajů Jany Vildumetzové nezůstal bez premiérského zastavení.

Už to je jasným důkazem, že Babiš nebere Jermanovou jako standardního „aňáka“, kterého pouze úkoluje, ale nenabízí žádnou pochvalu. Vždyť i místopředsednická funkce v hnutí ANO značí, že si hejtmanka za něco zasloužila odměnu. Vzhledem k tomu, že nic očividně světoborného neudělala, bude se patrně jednat za věrnostní bonus.

Je totiž jen několik politiků v Babišově hnutí, kteří jsou schopni za svého vůdce bojovat za všech okolností, i když by se měli před uvažující částí veřejnosti ztrapnit. Jermanová je dnes jakousi novodobou Radmilou Kleslovou, jen bez minulosti v StB a s menší autoritou mezi spolustraníky. Původně se sice na toto místo chtěla dostat Adriana Krnáčová, ale její jméno se spíš před Babišem nesmí vůbec vyslovovat, aby nechytil jeden ze svých hysterických záchvatů.

Na rozdíl od bývalé pražské primátorky ovšem není Jermanová tolik vidět a málokdo tak může kontrolovat, co se na středočeském hejtmanství děje. Známé jsou tedy pouze některé zkazky, ze kterých vyplývá, že si bývalá místopředsedkyně poslanecké sněmovny v rámci stranických priorit pochvaluje spolupráci s komunisty nebo že ráda mění úředníky, kteří hlasují proti Babišovi. Například v situaci, kdy se rozhodovalo o tom, zda Čapí hnízdo bude vyjmuto z evropských dotací.

To by totiž znamenalo, že by se už Babišovi do „Čapáku“ už nevrtali kontroloři z Evropské unie a nějak by se to ututlalo na našem území. Když se však ukázalo, že je moc členů výboru ROP, kteří si vyjmutí nepřejí, nechala je Jermanová vyměnit.

Této političce teď máme věřit, že se nebude nijak zajímat o pokutu pro svého milovaného šéfa? Že nebude na úředníky tlačit, aby se celá věc smetla ze stolu a premiér měl čas na makání?

Ne. Právě nenápadná hejtmanka Středočeského kraje bude první, kdo začne sondovat, co by pro Babiše mohla udělat a zaručit si tak pokračování ve funkci místopředsedkyně hnutí ANO a možné další odměny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]