Jermanová míří k prohře. Tak zkouší obchodovat se zdravím a strachem seniorů

Pokorná Jermanová, Babiš a lákání seniorů (Twitter)

Pokorná Jermanová, Babiš a lákání seniorů | FOTO: Twitter

Zatím ještě středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová dobře ví, že udělala všechno pro to, aby v nadcházejících volbách zvítězila opozice. Její kauzy by vydaly na speciální knihu, která by rozhodně nebyla právě útlá. A tak je čas použít poslední kartu, co zbývá. Po úplatku seniorů od Andreje Babiše na ně ve středních Čechách zacílili sdělením, že seniorům budou zajištěny testy na COVID zdarma. Na tuto naprosto nechutnou kampaň upozornila uživatelka Twitteru.

„Testy na covid pro seniory zdarma zajistíme,“ sděluje plakát téměř k nepoznání upravené Jermanové, která na něm stojí vedle Babiše. Ano, je třeba vyvolat u lidí strach a pak předstírat, že je zachraňujeme, stará technika všech, kdo chtěli moc. Od Jermanové, která chtěla nechat trestně stíhat záchranářku, jež upozornila na nedostatek ochranných prostředků během koronavirové krize, to skutečně sedí.

Podivné financování na kraji, zametení pod koberec řešení Babišova střetu zájmů, zneužívání služebního vozu manželem, arogantní a hulvátské chování téhož manžela… A tak dále a tak dále. Takže pravda je, že tyhle problémy se přebíjejí jen těžko. A pravda také je, že paní Jermanová příliš mnoho zdrženlivosti, sebereflexe ani slušnosti nepobrala, takže jí nevadí zneužívat seniory.

A nejen zneužívat. Člověk totiž má na test zdarma nárok, pokud mu jej předepíše lékař. Jenomže mnoho lidí, zejména seniorů, to nemusí vědět. A co se jim teď bude zdát? Že jim hodný tatíček Andrej s matičkou Jaroslavou zajistí testy zdarma, takže budou díky nim vědět, zda jsou zdraví.

Není jasné, zda se lidé kolem hnutí ANO někdy stydí. Jedna věc je to skandální uplácení lidí před volbami. Je to odsouzeníhodné, ale děje se to. Ovšem zneužívat strach lidí o to nejcennější, co mají, tedy o zdraví, to je věc, kterou musí každý slušný člověk jasně odsoudit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]