Jermanová na cestě za Krnáčovou. Konec arogantní hejtmanky je blízko

ATEO

Jaroslava Jermanová hezky slouží Andreji Babišovi. | FOTO: ATEO

Hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou Jermanovou neznáme jen jako oddanou zaměstnankyni premiéra Andreje Babiše, ale také jako arogantní ženu, jež se na tiskových konferencích naváží do novinářů, kteří upozorní na problémy jejího úřadu. Zdá se však, že krize kolem koronaviru by konečně mohla i předsedovi vlády ukázat, že jeho naprosto tristní schopnosti v personální politice mohou poškodit pečlivě budovaný obraz hnutí ANO u veřejnosti. Jermanová totiž udělala něco neuvěřitelného – začala veřejně urážet záchranáře, kteří si stěžovali na nedostatek ochranných pomůcek.

Pokorná Jermanová v posledních letech proslula například tím, že její manžel používal služební vůz, na který neměl nárok, protože on sám je kadeřník, nikoli zaměstnanec krajského úřadu. Podivné zakázky ve statisícových částkách a naprostá neochota o čemkoli transparentně komunikovat, i to je Středočeský kraj.

Pavel Hofman

Máme tu také pěknou vzpomínku na snahu zamést pod koberec spor o Babišův střet zájmů. Když měl o věci rozhodovat krajský úřad, došlo k jeho kvapné reorganizaci tak, aby se věcí zabývali ti nejvhodnější. Tedy ti, kdo Městskému úřadu v Černošicích vrátili rozhodnutí o tom, že se Babiš dopustil přestupku proti zákonu o střetu zájmů, neboť nadále ovládá média patřící do holdingu Agrofert. Premiér měl zaplatit pokutu 200 tisíc korun, ale krajský úřad pod vedením Babišovy hejtmanky nakonec přestupkové řízení pravomocně zastavil.

Mohlo by se zdát, že vzhledem k této absolutní loajalitě bude Pokorná Jermanová jednou z nejoblíbenějších postav v hnutí ANO. Jenže to by se nesměla vyjadřovat na veřejnosti. Velkou pozornost vzbudilo už její skandální vyjádření o novináři ze serveru Seznam Zprávy, v němž dokonce hovořila o místě, kde reportér bydlí – a to jen proto, že jí kladl nepříjemné otázky.

Laťku hejtmanka ale ještě posunula. Středočeský kraj teď totiž naprosto nezvládá distribuci ochranných pomůcek a naplno se projevily velmi špatné manažerské schopnosti Jermanové. Ta se navíc v rozhovoru pro DVTV velmi nelichotivě vyjádřila o záchranářích, kteří i její vinou nemají ochranné pomůcky. Uvedla, že „byli zvyklí na plné sklady“, a krizovou situaci zlehčovala. Vlna kritiky byla obrovská. Jermanová se poté omluvila na svém facebookovém profilu a pozorný čtenář jistě poznal rukopis PR týmu hnutí ANO. Takové přešlapy pan Babiš nemá rád.

Ostatně Jermanová Pokorná nebude první, kdo nakonec doplatí na to, že veřejně vystupuje a projevuje se jinak, než tak, jak by si přál Marek Prchal. Bývalá primátorka Adriana Krnáčová to poznala, když o Pražanech, kteří stáli hodiny v kolonách, prohlásila, že jsou zpovykaní. Někdejší ministryně Karla Šlechtová zase poněkud svévolně používala sociální sítě, kde například zveřejnila fotku svého psa na hrobě Neznámého vojína. A tak bychom mohli pokračovat.

V hnutí pana Babiše je spousta podivných figur. Jakmile dostanou mediální prostor, poměrně rychle se to projeví. Mají na výběr – buď mlčet, nebo skončit. Tak uvidíme, jak si povede Jermanová. A jestli se na podzim objeví na krajské kandidátce. Možná se ale také dozvíme, že dá přednost rodině, a na to by nikdo nemohl říct ani slovo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner