Jermanová obhajuje Kleslovou: médiím vadilo, že je žena, ne její příjmy

Eric Drooker

Když už Radmila Kleslová nezískala oficiální oporu ve svém šéfovi Andreji Babišovi, zastala se ji alespoň kolegyně z hnutí ANO. Jaroslava Jermanová si totiž myslí, že za strmým pádem nejmocnější ženy Prahy nestojí její nenasytnost a vůle ovládat všechny kolem sebe, nýbrž „zlá“ média, která na ní zahájila hon. Místopředsedkyně ANO tak vlastně obhajuje nestandardní chování Kleslové, která kromě toho, že vládne Praze 10 jako starostka, brala peníze od několika státních podniků za svou údajnou právnickou pomoc. Jermanová je přesvědčena o tom, že neúnosný tlak médií, který prý Kleslovou donutil opustit některé funkce, vznikl, protože je žena.

Celé představení okolo Kleslové začalo zjištěním serveru Sabiny Slonkové Neovlivní, že místopředsedkyně Babišova hnutí mimo platu dostává slušné peníze od společnosti ČEZ. Ročně si tak mohla přijít k částce přesahující milion korun. Vzhledem k tomu, že ČEZ nebyl jedinou firmou, která takto Kleslovou podporovala, bylo pouze otázkou času, kdy na její příjmy někdo upozorní. Pokud by šlo skutečně o sexistický útok novinářů, kteří si jako terč svých článků vybrali zrovna Babišovu pravou ruku, zřejmě by jako první nebyla Slonková, tedy žena.

Další věc, kterou by si měla Jermanová uvědomit při svém obviňování novinářů, je fakt, že jestli někdo rozpoutává štvavé kampaně proti politikům, je to právě její šéf. Konkrétně pak Babišovy listy Mladá fronta DNES a Lidové noviny už dokázaly pomoci odvolat několik náměstků ministrů a LN dokonce díky svému autorovi Martinu Shabu sestřelily ministryni spravedlnosti. Tenkrát Jermanová na kampaň na ženu-političku neupozorňovala. Rozdíl je možná v tom, že Kleslová má na rozdíl od bývalé ministryně Heleny Válkové v hnutí ANO obrovské slovo. Je to právě ona, kdo dokáže rozhodnout hlasování, a je možné, že k tomu došlo i v momentě, kdy byla Jermanová zvolena jako místopředsedkyně hnutí ANO. A na to se nezapomíná.

Eric Drooker

Jermanová tvrdí, že Radmila Kleslová toho pro hnutí ANO udělala mnoho, a v tom má pravdu. Ačkoliv kult osobnosti Andreje Babiše je mezi jeho podřízenými neotřesitelný, podobnou výsadu si postupem času získala i Kleslová. Žena, která ovládá Prahu a nepotřebuje k tomu ani býti primátokou. Žena, která přijímá a vyhazuje členy v Babišově hnutí, tudíž radikálně ovlivňuje jeho loajálnost k vůdci. Kleslová ještě zdaleka neřekla poslední slovo a vzhledem ke svým zkušenostem ze spolupráce s StB je nepravděpodobné, že by ji rozhodilo pár článků, které zpochybnily její chování.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]