Jermanová poslala policii na záchranářku, která kritizovala nedostatek ochranných pomůcek

Jaroslava Pokorná Jermanová  (ČTK)

Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČTK

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová navázala na ty nejlepší tradice hnutí ANO. Podle informací České televize podal její tým trestní oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou, která si během koronavirové krize veřejně postěžovala, že ona ani její kolegové nemají k dispozici krajem zajištěné ochranné prostředky. Teď se věcí zabývá jednotka pro extremismus a terorismus. Připadá vám to neuvěřitelné? Ve Středočeském kraji není nemožné vůbec nic.

Pokorná Jermanová je vskutku zajímavá osoba. Zneužívání výhod kraje, podivná výběrová řízení. Manžel kadeřník, co jezdí do práce jejím služebním autem. Vyjádření, která způsobují diplomatické roztržky. A to je osoba, se kterou Andrej Babiš kdysi počítal na post ministryně zahraničí. Dovedete si to představit? My ano!

Paní Jermanová taky nemá vůbec ráda kritiku novinářů. Jednou se proto na tiskové konferenci pustila do reportéra serveru Seznam Zprávy a předhazovala mu, že ví, kde žije – protože si dovolil psát o nepravostech, které se na kraji dějí. Paní Jermanová si také myslí, že účelem jejího úřadu je zametání kauz Andreje Babiše pod koberec. Proto byl narychlo „zreorganizován“ odbor, který se měl zabývat Babišovým střetem zájmů – vhodným způsobem.

Veronika Brožová se dočkala zastrašování, pak zdánlivé dohody a nakonec musí čelit policejnímu vyšetřování. Přečtěte si, za co může hejtmanka za hnutí ANO na někoho poslat policii:

K rukám paní hejtmance ing. Pokorné Jermanové

Vážená paní hejtmanko Pokorná Jermanová,

dovolte mi reagovat na Váš e-mail, plný podpůrných frází a ubezpečení, který jste nám zaslala na počátku března. Jmenuji se Veronika Brožová a jezdím jako záchranář ve výjezdové skupině ZZS SčK na stanovišti ve Zdibech.

V hlavičce mailu vidíte, v kolik hodin Vám píši. Jsem po třetí noční směně a přemýšlím nad událostmi, které se dějí okolo nás. Přemýšlím nad tím, co jste se nám snažila sdělit, přemýšlím nad obsahem informací, které jdou z vlády, a v neposlední řadě přemýšlím nad tím, jaký servis, podporu a ochranu nám poskytuje naše organizace, tzn. ZZS SčK. Kruh se uzavřel. Vláda… kraj… organizace záchranné služby. Tři klíčové články, které mají zajistit, že my – výkonná složka – budeme při poskytování přednemocniční péče v bezpečí. Za jakýchkoliv podmínek a situací. Tzn. i v případě pandemie COVID-19. Jak sama uvádíte, jsme to my – ZZS –, kdo jsou první v kontaktu s potencionálně nakaženými pacienty a jejich rodinnými příslušníky. A jaká je situace?

V období vyhlášené pandemie, kdy i běžní „civilisti“, kteří dnes pojedou MHD, musí mít roušku přes ústa a nos… tak my nemáme nic. Na našem stanovišti máme v tento okamžik jeden, ano jeden respirátor a tři balíčky kompletních ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi. To shledávám jako nedostatečné. Obyčejné chirurgické roušky máme z vlastních zdrojů, koupené ještě před obdobím klasické chřipky, a to v omezeném množství. Ani ty nám naše organizace neposkytla. Nejsme nijak chráněni. V době, kdy bychom ke každému pacientovi měli jet s respirátorem. Protože pokud se nakazíme, tak kdo bude, paní hejtmanko, zajišťovat urgentní péči ve Vašem kraji? Prosím, objasněte mi, jak probíhají opatření, která mají zajistit naši a vlastně následně i Vaši bezpečnost? Reálně. Protože to, co se dozvídám z médií, se neslučuje s tím, jak to probíhá v realitě. Ubezpečte mě, prosím, že Vaše vyjádření nejsou jen pouhopouhé prázdné populistické fráze.

Slova díků nestačí. Je zapotřebí kroků, díky nimž se nebudeme bát vyjet ke komukoliv. Ovšem kroků, po kterých budou vidět výsledky. Tzn., že pokud se někomu ve Vámi vedeném kraji něco závažného a život ohrožujícího stane, tak přijede posádka adekvátně ochráněná. Tím pádem bez stresu a schopná stoprocentního výkonu.

Vzniklou situaci vnímám jako obrovské selhání jak vedení ZZS SčK, tak vedení kraje. Jsou organizace, viz Praha, kde připravení na tuto situaci byli, a naši kolegové se po odsloužené směně vrací do svých domovů s naprostým klidem.

S pozdravem

Veronika Brožová

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]