Jermanová proměnila krajský měsíčník na vlastní PR platformu. Občan podal na ANO trestní oznámení

Twitter

Premiér Andrej Babiš a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ve volební kampani hnutí ANO před říjnovými krajskými volbami | FOTO: Twitter

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová si z krajského měsíčníku Středočech podle všeho udělala PR platformu k prosazování vlastních politických zájmů. Jeden z občanů v souvislosti s tímto možným zneužitím krajského periodika k politické reklamě podal trestní oznámení na hnutí ANO pro podezření z porušení volebního zákona.

Měsíčník Středočech, který z obecních peněz vydává a bezplatně distribuuje úřad Středočeského kraje, spíše než magazín informující o dění ve Středočeském kraji daleko více připomíná osobní PR platformu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Občan Jakub Goldmann, jehož zaujala masivní prezentace Jermanové prostřednictvím devótně vedených rozhovorů a podbízivých anket, podal trestní oznámení na hnutí ANO pro podezření z porušení volebního zákona. „Odeslal jsem na státní zastupitelství trestní oznámení na hnutí ANO, protože dle mého laického názoru porušilo § 56a odst. 6 zákona o volbách do zastupitelstev krajů tím, že si dělá v oficiálním plátku Středočeského kraje reklamu na Jermanovou,“ tweetoval Goldmann, který v minulosti sám zasedal v městské části Prahy 6 ve výboru pro komunikaci a média.

Twitter Jakub Goldmann

Ten mimo jiné připomínkoval obsah obecního periodika a řídil se při tom doporučeními bývalého rozhlasového moderátora a poradce pro otevřenost veřejné správy Oldřicha Kužílka. „Když už měl starosta někde fotku, dohlédli jsme na to, aby o kus vedle nebyla další,“ popsal Goldmann deníku FORUM 24. „Je na hlavu postavené, že se něco takového děje z veřejných peněz,“ dodává k sebeprezentaci Jermanové v „plátku Středočech“.

Goldmann chápe, že každá politická strana se před volbami snaží tematizovat své úspěchy nebo údajné úspěchy, ale podobu měsíčníku Středočech, kde hejtmanka dostane rozhovor a ostatní se musí omezit na malý rámeček, označuje za „flagrantní zneužití krajského periodika“, které by si ve slušné zemi nikdo nedovolil. „To je plivnutí do obličeje všem daňovým poplatníkům ze Středočeského kraje,“ myslí si Goldmann, jehož zaujaly zejména návodné otázky formou ankety typu „řekněte, co se vám povedlo“.

„Každý zastupitel chce prezentovat, kde přestřihl pásku a nad čím převzal záštitu. Prohlásí: ‚Jsem radní pro kulturu, koukejte mě vyfotit a napsat tam to a to…‘,“ vybavuje si zkušenost z komunální politiky Goldmann. Zároveň ale dodává, že na slušných radnicích a krajských zastupitelstvech se o zařazení podobných příspěvků vede debata. „To, co jsem viděl teď ve vydání Středočecha, to je jak v Rusku, kde se otisknou jen fotky Putina, což je otřesné, proto jsem to trestní oznámení poslal,“ vysvětluje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner