Jermanová, stačilo! Aktivisté svolávají na středu protest před úřadem nepopulární hejtmanky

Organizátorka protestu Ivana Kudry chtěla Jermanové poděkovat „za pomůcky“ v protichemickém obleku, pak ale dostala lepší nápad.  (Ivana Kudry)

Organizátorka protestu Ivana Kudry chtěla Jermanové poděkovat „za pomůcky“ v protichemickém obleku, pak ale dostala lepší nápad. | FOTO: Ivana Kudry

Před úřadem Středočeského kraje bude ve středu podle všeho živo. Na dopoledne se tam svolávají občané, kteří chtějí důrazně projevit svou nespokojenost s postupem hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové vůči záchranářce Veronice Brožové, která upozornila na nedostatek ochranných pomůcek.

Ve středu 10. června se za tím účelem sejdou v 10.30 u krajského úřadu v pražské Zborovské ulici, kde chtějí dát najevo vděk a uznání všem záchranářům, zdravotníkům, pečovatelům a dalším lidem, kteří během pandemie koronaviru riskovali život nebo zdraví. Chtějí jim vyjádřit svou úctu a zároveň odsoudit „nehorázné jednání hejtmanky Jermanové“.

Hejtmanku při té příležitosti chtějí vyzvat k podpisu petice na podporu záchranářky Brožové. Vzali totiž vážně vyjádření Jermanové, která už z vlastní iniciativy prohlásila,

Eric Drooker

že tak učiní. „Usnadníme jí to a přineseme jí petiční arch na úřad,“ avizuje na facebookové stránce protestu organizátorka Ivana Kudry z aktivistické skupiny Covidens.

„Původně jsem tam chtěla jít sama, v protichemickém obleku lidově zvaném ‚atombordel‘, mám i plynovou masku. A poděkovat za ochranné pomůcky,“ popsala Ivana Kudry deníku FORUM 24 s tím, že poslední kapkou byl hejtmančin absurdní příslib podpory zdravotnici, na niž předtím podala trestní oznámení.

Účast pořadatelé vzhledem k dopolední hodině nepředpokládají právě masovou, akce má však podporu záchranářů a dispečerů záchranek, kteří už rovněž přislíbili účast.  „Všichni jsou dost naštvaní,“ shrnuje Ivana Kudry náladu mezi dotčenými zdravotníky, ale i v širší společnosti občanů, kteří nejsou lhostejní k aroganci moci, již dotyčná Babišova hejtmanka ztělesňuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]