Jermanová vzkazuje všem: Omluvte se. Díky Pavlu Zemanovi se cítí být na koni

FB Jaroslavy Jermanové

Premiér Andrej Babiš a Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: FB Jaroslavy Jermanové

Překvapivého rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana si neužívá jen Andrej Babiš. Ozvala se také středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Prý čeká, jestli se jí všichni kritici omluví. Má jít konkrétně o lidi, kteří si myslí, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů. Jermanová se cítí být na koni po rozhodnutí Pavla Zemana nepodat správní žalobu kvůli Babišovu střetu zájmů ve věci ovlivňování médií z holdingu Agrofert.

Úřad vedený Jermanovou kauzu v loňském roce zastavil. Pavel Zeman mohl podat správní žalobu vedenou veřejným zájmem a případ znovu otevřít. Jenže podle nejvyššího státního zástupce evidentně není veřejným zájmem to, že premiér ovlivňuje a zneužívá média. „Pochybuji, že se všichni ti, co tak hlasitě obviňovali úředníky středočeského krajského úřadu, stejně hlasitě omluví. Byli jsme svědky hrubých nařčení mojí osoby z ovlivňování správního řízení, tedy páchání trestného činu. Hlavně však byla zpochybňována integrita a profesionalita úředníků,“ uvedla podle Deníku Jermanová s tím, že cítí velké zadostiučinění.

Pavel Hofman

Tak to by bylo. Nyní už je zcela jasné, do jakého tábora Pavel Zeman patří. Nad tím není důvod jásat. Naopak. Je to krajně alarmující. Jermanová na sebe opět nešikovně upozorňuje. Sama totiž byla jaksi ve střetu zájmů, když zaměstnanci jejího úřadu rozhodovali o jejím stranickém šéfovi, tedy o člověku, který má přímý vliv na to, zda Jermanová bude, nebo nebude hejtmankou. Například nyní, kdy ANO dávalo dohromady další krajskou kandidátku pro podzimní volby.

Současně je to hejtmanka Jermanová, kdo je opředen mnoha skandály, od poněkud trapné kauzy krajské limuzíny, kterou soukromě využívá její manžel, přes kauzu neznámých osob, jimž kraj vyplatil za bizarní služby několik milionů, až po údajné nejasnosti ve správě středočeských silnic. A jsou to média Agrofertu, která rozhodují o tom, jestli takto skandální postavu středočeské politiky podrobí kritice a seriózně se „podívají“ na její kauzy, nebo je budou přehlížet podobně jako v případě majitele a stranického šéfa.

O tom, že Babiš má vliv na média Agrofertu, totiž není žádná debata. Má. Je to tak. Jasně to dokázala například kauza Šuman, kde v jedné nahrávce Babiš přímo úkoluje redaktora své Mf DNES. Současně jsou to tituly Agrofertu, které soustavně přehlížejí skandály svého majitele, ignorují či marginalizují protesty proti vládě atd., atd. Jermanová opravdu nemá důvod k jásání. Měla by být raději potichu a nenápadně ráda, že je vůči ní a celé jejich partě Pavel Zeman tak vstřícný. Má k tomu jistě své důvody.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner