Jeroným Tejc bude náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána

ČTK

Jeroným Tejc | FOTO: ČTK

Bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc se stane náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), bude se tak moct účastnit jednání vlády. O situaci informuje server Lidovky.cz.

Podle zdrojů LN se jedná o iniciativu Roberta Pelikána, nicméně ani on, ani Tejc na dotazy neodpověděli a měli nedostupné telefony.

„Zvažuji posílení resortu o pozici politického náměstka, tedy člověka, který by mi v parlamentu pomohl vyjednávat podporu pro zákony. Sám o sobě vím, že jsem v této oblasti nikdy nebyl dvakrát silný,“ uvedl Pelikán v sobotním rozhovoru.

Tejc teprve před několika týdny vystoupil z ČSSD, kde byl ve sporu s Bohuslavem Sobotkou a Milanem Chovancem. V březnu se také snažil o post statutárního místopředsedy strany, ale Sobotka s Chovancem se obklopili svými lidmi. V září, před volbami, oznámil, že bude pracovat pro nejmenovaného notáře.

„Jeroným Tejc je bezesporu legislativní odborník s dobrými komunikačními schopnostmi. Mimo poslanecký skleník, jak avizoval při odchodu z kandidátky ČSSD, tedy nevydržel moc dlouho,“ uvedl šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka. Předpokládá, že Tejc bude v kontaktu se sněmovnou a poslanci.

Minulé léto byl Tejc proti policejní reorganizaci, kterou posvětil Chovanec. Dalším kritikem byl právě Robert Pelikán. Spolu s Haškem, Chovancem, Zimolou a Škromachem se snažili o sesazení Bohuslava Sobotky z předsednického postu ČSSD, kdy se po volbách v roce 2013 sešli s Milošem Zemanem.

Tejcovo angažmá by mohlo popudit část sociální demokracie, která má mít zájem jednat s Andrejem Babišem o koalici. Uvnitř ČSSD totiž sílí hlasy, že by se strana měla snažit o vstup do vlády, bez ohledu na osobu Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner