Ještě nezačali a už mění druhého ministra, napsal Vondráček. Lidé se mu vysmáli

Radek Vondráček (ANO) (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Radek Vondráček (ANO) | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) se pustil do nově vznikajícího kabinetu koalice SPOLU a Pirátů se Starosty. Podle něj ještě ani nezačali vládnou a už mění druhého ministra. Na sociální síti tak reagoval poté, co místopředseda Starostů a nezávislých (STAN) Věslav Michalik oznámil, že se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu.

„Aha, tak to jsou ty slibované změny. Ještě nezačali a už mění druhého ministra. Napřed to vzdal pan Michálek po diskuzi na pirátském fóru a teď končí pan Michalik kvůli pochybnému solárnímu bysnysu a nesrovnalostem s majetkem. Kdo další je na řadě?“ oznámil Vondráček na twitteru.

Knihy Free Czech Media a deníku FORUM 24 (FORUM 24)

Za svá slova to však bývalý šéf dolní komory pořádně schytal. „Paní Malá, pan Kněžínek, paní Nováková, pan Ťok, pan Kremlík a pánové Vojtěch, Prymula, Blatný. Radši bych tu o ministrech nic neříkal,“ reagoval například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Jop, to je právě ta změna. Jeden odstoupil kvůli možnému porušení kodexu strany, druhý kvůli možným nejasnostem okolo podnikání. To by se v ANO, které průběžně měnilo morální kodex, aby jeho trestně stíhaný majitel nemusel rezignovat, opravdu nestalo,“ vzkázal Vondráčkovi diskutující Martin Jurica.

„Zatímco někdo má žaludek na to stahovat samoživitelky z kůže o statisíce navíc v exekucích při práci předsedy sněmovny, a není to pro něj důvod ani k zamyšlení, natož k odstoupení, že?“ připomněl Tomáš Kafka byznys bývalého šéfa sněmovny, který podle webu Seznam Zprávy pracuje jako advokát pro lichvářské firmy.

()

„Jste členem hnutí, jehož morální kodex byl měněn podle potřeb. Váš šéf je předseda vlády s podezřením na dotační podvod. Sněmovna bude potřetí hlasovat o jeho vydání. Jestli necítíte ten rozdíl, tak jste buď nekritický, navedený, nebo hloupý,“ okomentoval Vondráčkův příspěvek Tomáš Blažek.

Že se Věslav Michalik nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě Petra Fialy (ODS), oznámil sám novinářům ve čtvrtek. Jeho dřívější podnikání na Kypru však podle něj bylo v souladu se zákonem. Nechce ale zatěžovat nový kabinet tím, že se bude řešit jeho podnikání a situace bude v médiích přirovnávána k dění kolem premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

„Dospěl jsem k závěru, že je pro mě důležitější STAN. Vláda by neměla začínat s tím, že je přirovnávána k tomu, že je to stejné jako předtím,“ vysvětloval Michalik.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články