Ještě větší ostuda, než si myslíme. Civilizovaný západ řeší jednoho vykutáleného premiéra

Monika a Andrej Babišovi  (Facebook)

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: Facebook

Nejvyšší orgány Evropské unie řeší pro civilizovaný západ naprosto absurdní situaci. Takového vykutáleného pana premiéra jedné země na východ od nich. Premiéra, který je na straně toho, kdo rozhoduje, kam půjdou dotace načerpané z daní občanů západních zemí, a současně premiéra, který je tím, do jehož kapsy ony dotace tečou. Ne kapou, ale doslova tečou, proudí.

Stav v civilizovaném světě nepředstavitelný. V České republice realita. Lákadlo v podobě tučných dotací od unijních partnerů se přitom onu vykutálenému premiérovi vymstilo už minimálně jednou. Účelově vytvořil ve svém agrochemickém gigantu malou společnost, aby mohl nasát dotaci určenou pro malé podnikatele. Z peněz si postavil luxusní venkovské sídlo. Za tuto operaci mu teď hrozí deset let vězení.

Střet zájmů premiéra České republiky se stává stále větším tématem v Evropské unii. Evropské politiky přestává bavit posílat peníze do kapsy jednomu z nich. Navíc tomu, který ostatním okopává kotníky, nedrží slovo a odmítá být solidární.

Babiš se teď zaslouženě bojí. Jeho pozice v Bruselu je špatná už sama o sobě. Je tam nejen za estébáka, který v ČR vládne společně s komunisty, jejichž cílem je rozložit EU, ale také za pána, který staví svojí politiku na populistických blábolech o uprchlících, a také za politika, který sosá dotace ve velkém a jehož jmění od vstupu do politiky závratně roste. V normální západní zemi by takový člověk vydržel ve funkci zhruba minutu.

Na tohle Prchalové nepomohou. Andreš má problém, Česká republika další ostudu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]