Jestli přivezu ten vir, nakazím na Čapáku surikaty, vzkazuje Topolánek

ČTK

Mirek Topolánek | FOTO: ČTK

Bývalý premiér a předseda ODS vyslal na Twitteru jasný vzkaz směrem k Čapímu hnízdu. Mirek Topolánek nejenže oznámil svou cestu do Tokia, ale také v žertu zmínil, co by udělal, kdyby se nakazil tím, co straší velkou část světa, koronavirem. Někteří lidé na sociální síti příspěvek bývalého kandidáta na prezidenta ocenili, jiní mu za něj nadávají.

Pavel Hofman

„Zítra letím do Soulu. Kdybych náhodou přivezl ten vir, nakazím na Čapáku surikaty,“ napsal Topolánek na sociální síť.

Proč by volil tuto variantu, vysvětlil záhy. „Znáte to: ode mě to chytí žena; od ženy správce; od správce správcová a od ní jejich pes. A tý svini to nejvíc přeju! Já to zkrátím,“ dodal expremiér.

Na téma koronaviru se ovšem podle některých lidí žertovat v žádném případě nesmí. Proto se Topolánek dočkal několika velmi rázných reakcí. Někdo mu nabízel cestu do psychiatrické léčebny v Bohnicích, jiný ho posílal ještě dále.

Našli se však i tací, kteří pochopili, že si bývalý šéf občanských demokratů „dovolil“ humor a rozhodně nehodlá šířit jakoukoliv nemoc. Topolánek jen dal znovu jasně najevo, že ho se současným předsedou vlády rozhodně nepojí přátelský vztah.

Hysterie, která se naší zemí kvůli koronaviru šíří posledních několik dní, nepolevuje. Nejprve z některých lékáren zmizely všechny roušky, které však nijak nebrání možné nákaze. Jsou totiž určeny pouze pro nemocné.

Poslední, kdo vyvolal velkou debatu, byl Andrej Babiš. Ten totiž odmítl, že by Česká republika mohla Číně poskytnout humanitární pomoc. Podle premiéra totiž nemáme dostatek potřebného materiálu ani sami pro sebe. Zatímco komunisté křičí, že nepomoci asijské velmoci je skandální, Vít Rakušan chce po ministerském předsedovi vysvětlení, jak můžeme mít poddimenzované zásoby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner