Ježíšek Andrej nadělí řemeslníkům. Pod stromečkem najdou EET

Ministryně financí Alena Schillerová a premiér Andrej Babiš (oba ANO)  (ČTK)

Ministryně financí Alena Schillerová a premiér Andrej Babiš (oba ANO) | FOTO: ČTK

Velice pestrá skupina lidí se může těšit na pěkný dárek od strejdy Andreje a tety Aleny. Drobní řemeslníci, opraváři, výrobci, taxikáři, lékaři, advokáti, nebo třeba vinaři a prodejci klobás na jarmarcích. Ti všichni dostanou pod stromeček buzeraci jménem EET.

Na dáreček se mohou už teď chystat, naplno si ho rozbalí 1. května. Od tohoto data musí vydávat účtenky každý opravář praček, prodejce koláčků na jarmarku, nebo zahrádkář, který přišel na farmářský trh prodat bedýnku jablek. Strejda Andrej a teta Alena prostě chtějí vědět, kolik peněz utržili a jestli náhodou neokrádají stát. Ten strejda Andrej, který čelí podezření, že stát okrádá. Ten strejda Andrej, o kterém jeho předchozí šéf Bohuslav Sobotka prohlásil, že doslova ojebává stát na daních.

Pořádek musí být, a tak budou v ČR poctivě evidovat tržby i výrobci ledu, košťat nebo výrobci kosmických prostředků a letadel. V tomto oboru jistě státu unikalo mnoho daní. Ta spousta tuzemských výrobců kosmických prostředků totiž trvale prodává své kosmické prostředky bokem, bez papíru. A lékaři a advokáti? Další typičtí okrádači státu, kteří potřebují hlídat nesmyslem jménem EET. Absurdita nad absurditu.

Ale abychom se vrátili, všichni obdarovaní možná o svůj dárek přijdou ještě před rozbalením 1. května. Opoziční strany se totiž obrátily na Ústavní soud a požadují zrušení 3. a 4. vlny EET. Soud už jednou tyto dvě vlny zastavil, opozice nyní soudí, že se vláda nedostatečně vyrovnala s námitkami soudu, a proto by 3. a 4. vlna EET vůbec neměla startovat. Existuje dokonce jasné konstatování, že EET jako celek skončí po příštích volbách. Celý špiclovací a demotivující projekt EET chce zrušit ODS v případě, že bude sestavovat vládu.

Všichni, kdo smutní z dárku od tety Aleny a strejdy Andreje, by se měli skutečně těšit na chvíli, kdy tato vláda zmizí a s ní zmizí i soustavné podezírání slušných a snaživých lidí z toho, že kradou, a ustane jejich nepřetržité špiclování.

Na strejdu Andreje a tetu Alenu ale nebudou myslet jen sami živnostníci. Vzpomeneme si na ně všichni v nekonečné frontě na pití na hudebních festivalech, tamní stánky totiž také začnou evidovat. A kelímek s burčákem na vinobraní? Počkáme si. Vinař musí přece odeslat účtenku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články