Jindřich Forejt rezignoval, z osobních a zdravotních důvodů

Eric Drooker

Ředitel protokolu Pražského hradu Jindřich Forejt se vzdal z osobních a zdravotních důvodů svého místa. Skončí ke konci roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Žádosti Forejta o rozvázání pracovního poměru bylo podle něj vyhověno.

“Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016. Této žádosti bylo vyhověno,” napsal Ovčáček.

15328266_10209217668092022_2125627144_n-png

O tom, kdo Forejta nahradí, se zatím jedná. “Veškeré protokolární záležitosti budou zajištěni,” řekl pro ČT Ovčáček. Vzhledem k tomu, že současný šéf protokolu končí k 31. prosinci, je pravděpodobné, že nové jméno se objeví co nejdříve. Zemanův mluvčí odmítl potvrdit či vyvrátit i to, zda by mohl být Forejt angažován jako velvyslanec ve Vatikánu.

Podle Seznam Zprávy se spekuluje o Miroslavu Sklenářovi, který se dnes stará o protokol v čínské firmě CEFC. To by jistě potěšilo hradního spojence Jaroslava Tvrdíka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články