Občas je fascinující sledovat různá vyjádření hejtmana Jiřího Čunka. A ještě více fascinující je jeho logika: Podvody Andreje Babiše bychom si měli vyřešit doma, tajně, bez Evropské unie, přestože se dotační problém týká právě našich partnerů v EU.

Jiří Čunek už se několikrát projevil jako člověk, který má k Babišovi blízko, například volal po tom, aby s ním KDU-ČSL šla do vlády. Naštěstí se mu ale nepovedlo stát se jejím předsedou, a tak nebyl vyslyšen.

V rozhovoru pro Český rozhlas se ale Čunek jak Babiše bránit tak, jak by se za to nemusely stydět ani jeho oddané ženy od Schillerové přes Válkovou až po Kořanovou. Prostě jako někdo z holdingu.

„Nejsem obhájce Andreje Babiše. Jsem obhájce každého politika, u nějž vidím, že policejní složky zasáhly s ohledem na politickou práci,“ prohlásil například.

Opravdu, pane Čunku? To je ale poněkud zvláštní pohled. Policejní složky zasáhly proti člověku, který sice zatím je v politice, který ale neoprávněně čerpal dotace. Ať už ve chvíli, kdy by ve střetu zájmů, nebo když vyvedl ze svého holgingu firmu, aby dosáhla na 50 milionů.

A tyhle peníze, to opravdu není „naše“ věc, kterou si máme řešit doma. Jedná se o evropské peníze a evropskou ostudu. Čunek možná doufá, že se zase dostane na výsluní jako Babišův spojenec. Měl by si to ale dobře rozmyslet, protože ty „lehce napravitelné chyby“, jak on sám nazývá skandální problémy Andreje Babiše, tak lehce napravit nepůjdou.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora