Jiří Čunek se fotí v přítomnosti neonacistů. Prý mají stejné názory

ČTK

Jiří Čunek | FOTO: ČTK

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) se objevil na facebookovém profilu extremistické politické organizace Slušní lidé, která působí v Brně. Ta publikovala 20. srpna fotku, na které je předseda organizace a bývalý boxer Zdeněk Pernica společně s Jiřím Čunkem. V popisu fotky uvedli, že se shodují v pohledu na svět a v názoru na životní styl. KDU-ČSL na Twitteru spolupráci s brněnskými extremisty odmítla.

 

Facebook

 

Pernica, který je často označovaný za brněnského Konvičku a má blízko k pravicovému extremismu, společně s dalšími členy tvrdě kritizuje politické hnutí Žít Brno, které je v koalici na brněnském magistrátu společně s TOP 09. Podle bývalého boxera se politická reprezentace moravské metropole snaží do města nalákat imigranty a ubytovat je v městských bytech.

ceskatelevize.cz

Nesouhlasí také s přítomností růžového tanku na Komenského náměstí v Brně, který na protest zahalili modrou plachtou se svým logem. V roce 2016 bývalý boxer kandidoval na třetím místě kandidátky republikánů Miroslava Sládka. Neúspěšně. V nadcházejících parlamentních volbách kandidují Slušní lidé na kandidátce strany Rozumných, kterou vede Petr Hannig, který se také chce ucházet o post prezidenta republiky. Na stejné kandidátce působí lidé z Národní demokracie antisemity Adama B. Bartoše.

Čunkova inklinace k extremismu není ničím novým. Jako starosta Vsetína se „proslavil“ svým postojem k místním Romům, které chtěl vystěhovat mimo město. V současnosti se neúspěšný kandidát na předsedu KDU-ČSL silně přibližuje k Andreji Babišovi, kterému veřejně projevuje své sympatie.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner